Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg
Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20Kg

Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20 Kg (Araç ve Yayalar İçin Kaymazlık Sağlayan Boya) (NEYZ125092)

5,00
Marka : ZBS
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺6.493,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺4.995,00(KDV Dahil)

* Renklendirilen boyalarda değişim yapılmamaktadır.

Zbs Zemin Kaydırmaz Boyası 20 Kg (Araç ve Yayalar İçin Kaymazlık Sağlayan Boya)

Zeminlerde kaymazlık etkisini sağlayan Boya

Metil metakrilat reçine esaslı, tek bileşenli, dayanımı, aşınma ve sürtünme direnci yüksek. Hızlı kuruyan. Aderansı kuvvetli. Meteorolojik koşullara dayanıklı. Kolay uygulanabilen. Yüzeyde kaydırmazlık etkisi sağlayan, zemin boyasıdır.

KULLANIM ALANI ve ÖZELLİKLERİ Çok uzun ömürlüdür. Uygulandığı yüzeye maximum şekilde tutunur.  Hızlı kurur. Uygulamadan 1-3 saat sonra zemin, yaya ve/veya araç trafiğine açılabilir.  UV ışınlarından ve diğer meteorolojik şartlarından, yaya ve araç trafiğinin oluşturacağı, Forklift, transpalet gibi istif makinelerinin yaratacağı darbe ve aşınmalara karşı maximum dirençlidir. Birtakım kimyasallardan, egzoz gazı ve yağ bazlı etkenlerden etkilenmez. Alt yüzey ile beraber çalışmasını sağlayan termoplastik esneme kabiliyetine sahiptir.  Asfalt, beton, helikopter beton, yüzey sertleştiricili beton, Seramik, Granit, mozaik, paledyen,eposi vb. yüzeylerde rahatlıkla kullanılır. Akaryakıt istasyonlarında, alışveriş merkezlerinde, okullarda, spor sahalarında,  İşyeri, konut ve AVM lerin açık kapalı otoparklarında, Sevkiyat ve Otopark rampalarında, fabrika yürüme yolu, forklift yolu ve mal kabul rampalarında, uçak hangarlarında, kaydırmazlık etkisi istenen her türlü zeminde rahatlıkla kullanılır. ZBS Zemin Kaydırmaz Boyası, bünyesinde barındırdığı özel agregalar ve güçlü kimyasal bileşenleri sayesinde zeminde dişler oluşturarak, zeminlerde kaydırmazlık özelliği kazandırmak için özel olarak, geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir. 299 adet renk seçeneği ile dilediğiniz renkte imal edebiliriz.  

 

UYGULAMA ŞEKLİ : Uygulaması çok basittir. Kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İlave işçilik gerektirmez. Ürünümüzü tarafınıza kullanıma hazır halde sevk ediyoruz. Uygulama yapılacak yüzeydeki tüm kir, yağ temizlenerek, yüzey; temiz, tozsuz ve kuru hale getirilmelidir. Zeminde çatlak, yarık gibi hasarlar yada dolgu gerektirecek bölgeler mevcut ise ZBS 2K Zemin Tamir Macunu ile düzeltilmeli ve/veya doldurulmalıdır. 

Bazı beton zeminlerde, süpürüldükçe yada temizlendikçe sürekli olarak zeminden kopan mikronluk partiküllerin neden olduğu, tozumalar oluşmaktadır. Bu türde tozumalı bir beton yüzeye sahipseniz, öncesinde mutlaka ZBS AntiToz ürünümüzü zemine uygulayarak, tozumayı sonlandırmanız gereklidir. Böylece, ZBZ Zemin Kaydırmaz Boyası için uygun bir aderans (yapışma) yüzeyi oluşturulmuş olur. Uygulama alanı iyi havalandırmaya sahip olmalıdır. Uygulama esnasında maske kullanılmalıdır. ZBS Zemin Kaydırmaz Boya, düşük hızlı bir mikser ile yaklaşık 5 dakika homojen bir şekilde karıştırılıp, uygulama alanına rulo fırça, spatula ile uygulanır.

ZBS Zemin Kaydırmaz Boyası ürünümüzün bünyesinde barındırdığı agregalar ve güçlü kimyasal bileşenleri kaydırmazlık için yeterlidir. Daha güçlü bir kaymazlık etkisi isterseniz; ürünü daha yoğun imal edebiliriz. Bu durumda sarfiyatın artacağı unutulmamalıdır. Çok soğuk yada Çok sıcak havalarda, (20-30) aşırı güneş altında, aşırı rüzgarlı havalarda tatbikat yapılmamalıdır.

Geç kirlenip, kolay temizlenme, darbe dayanımı, sürtünme mukavemeti ve meteorolojik koşullara karşı, uygulamanın ömrünü uzatmak ve bu değerleri maximize etmek  için Zeminde koruyucu etki yaratmak adına, dilerseniz ZBS Zemin Kaydırmaz Boyası üzerine, zemine tek kat olarak ZBS Zemin Guard ürünümüzü uygulayabilirsiniz.

FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLERİ

VİSKOZİTE 84 – 88 KU (mevsimsel şartlara göre)
YOĞUNLUK

1,5700 gr/cm3, İnceltme yapılmaz. Direkt uygulanır.

KMM(%)   60
KURUMA ZAMANI Dokunma kurumasını 1 saatte tamamlar, 24 saatte sertleşir (20-30 .........) ( 19-30 °C’de, güneşli açık alanda)
UYGULAMA ARAÇLARI Rulo, fırça, Spatula, Mastar
SARFİYAT I(Teorik) 0,75-1,00 kg/m2 (20 kg'lık 1 kova ile ortalama 30-20 m2'lik alan uygular.)
SARFİYAT II(Teorik)  1,20-1,50 kg/m²  (20 kg’lık 1 kova ile ortalama 17-14 m2’lik alan uygular.)
AMBALAJ ŞEKLİ

20 Kg. / Metal Kova, çember kapak

RAF ÖMRÜ

Kuru / serin ortamda ve orijinal ambalajında, kapağı kapalıyken,  2 yıl

 

TEHLİKE UYARILARI

R10:Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

R20/22:Solunduğunda ve yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

R52/53:Sudaki organizmalar için zararlı,su ortamında uzun süreli olumsuz etkilere neden olabilir.

R65:Zararlı yutulması halinde akciğere hasara neden olabilir.

 

GÜVENLİK UYARILARI

S7:Sıkı kapatılmış kapta muhafaza edin.

S24 / 25:Göz ve cilt ile temasından sakının

S28:Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayın.

S29:Kanalizasyona boşaltmayın.

 

S46:Yutulması halinde hemen bir doktara başvurun, kabı veya etiketi gösterin.

En Çok Tercih Edilen Renkler:

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR