Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu)
Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu)
Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu)
Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu)
Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu)
Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu)

Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu) (NEYZ125086)

5,00
Marka : ZBS
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺7.273,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺5.595,00(KDV Dahil)

Zbs 2K Zemin Tamir Macunu 15+4 Kg - (Ağır Yük Trafiğine Dayanıklı Zemin Dolgusu)

 

Çift Kompenantlı, Hızlı kuruyan, Zemin Tamir ve Dolgu Macunu

TANIM : MMA Reçine Esaslı, Çift Kompenantlı, Çok Hızlı Kuruyan ve Çok Güçlü Sertleşebilen, Darbe ve Ağır Yük Trafiğine Karşı Maximum Derece Dirençli, Zeminlerde Tamirat ve Dolgu İmkanı Sağlayan, Ankraj Polimer Bir Zemin Üründür.

 

KULLANIM ALANI ve ÖZELLİKLERİ:

ZBS 2K Zemin Tamir Macunu iç ve dış mekânlarda kullanıma uygun, çift bileşenli, metil metakrilat esaslı, çabuk kuruyan, polimer ve güçlü bir malzemedir. Ağır yük trafiğine sahip zeminlerde oluşmuş olan, hasarlı bölge, çukur ve çatlakların, mevcut trafiği aksatmadan hızlı sürede tamirinde ve yenilenmesinde kullanılır. Ayrıca makinelerin, zemin ve trafik işaretlerinin zemine montajında da çok ideal bir çözümdür. Akaryakıt istasyonları, uçak pistleri ve hangarları, hertürlü asfalt yada beton araç yolları, Otopark zeminleri, Spor sahaları, Fabrika depo-antrepo zeminleri, forklift yolları, yükleme ve bindirme alanlarının zeminleri, teras ve dam zeminleri,  sevkiyat rampaları zeminleri, v.b. zeminlerde rahatlıkla kullanılabilir. 

YÜZEY HAZIRLIĞI:

Uygulama yapılacak yüzeydeki tüm kir, yağ temizlenerek, yüzey; temiz, tozsuz ve kuru hale getirilmelidir. Şayet, zeminde emilmiş yağ ve petrol türevli lekeler mevcutsa, selülozik tiner kullanılarak bu bölgeler temizlenmelidir. Asla sentetik tiner yada su ile temizleme yapılmamalıdır. 

UYGULAMA ŞEKLİ:

ZBS 2K Tamir Macunu her türlü Beton, Asfalt, Epoksi, Seramik, Paledyen, Şap  v.b gibi zeminlerde rahatlıkla kullanılır. Uygulaması, zemin temizliği ve yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra, A komp.(15 kg. toz) ve B komp.(4 kg. sıvı) tamamı, bir kapta düşük devirli mikser karıştırıcı yardımıyla 3-5 dakika mix edilmelidir. (Kesinlikle manuel karışım yapılmamalıdır. karışımın homojen olması çok önemlidir) mix edildikten sonra, hazır olan macun kıvamındaki ürün, mevcut yüzeye dökme yöntemi ile uygulanır. Kürlenme (sertleşme) işlemini tamamladıktan sonra zemine çok güçlü ve sıkı tutunur. Üzerinde oluşabilecek her türlü ağır yük trafiğine göre özel olarak formule edilmiştir. Darbe ve aşınmalara karşı, meteorolojik etkilere karşı dirençli ve çok üzün ömürlüdür. Mümkünse, uygulama öncesi, ince çatlaklar varsa, ürünün daha sıkı tutunabilmesi için bi miktar kırılarak genişletilmesinde fayda vardır. Zemine uygulandıktan sonra, mala ya da spatula ile ürünün yüzeyi düzeltilir. Karışımın ömrü hava sıcaklığına göre (20-22 c0+) 15-35 dakikadır. Bu yüzden karışımı yapmadan önce uygulama yapılacak bölge ve alanlar önceden belirlenmeli ve uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Şayet beklemek gereken yerler ve durumlar varsa ürünün karışımı aynı oran ve ölçülerde (15/4) bölünerek, gerektiği kadar mix edilip, kullanılmalıdır. Aksi taktirde kullanılmayan ürün ambalaj içinde kürlenerek, sertleşir ve akışkanlığını kaybedeceği için kullanılamaz hale gelir.    

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

Karışımın ömrü hava sıcaklığına göre 15-35 dakikadır. Bu süre içinde ürünün zemine uygulanması gerekmektedir. Kapalı alanlarda uygulama yapılırken, alanın iyi havalandırılması, maske kullanılması ve çok üzün süre ortamda kalınmaması gerekmektedir. ZBS 2K Tamir Macunu ürünümüzün kuruma (sertleşme) süresine en büyük etken, ortam ısısıdır. 20-22 c0+ sıcaklıkların altındaki ortamlarda kuruma süresi uzar. Hatta çok soğuk ortam ısılarında kuruma süresi 2-3 günü bile bulabilir. Yada hiç kurumaz. Bu yüzden ortam ısısının düşük olduğu yerlerde, mümkünse harici ısıtıcılar kullanılarak ortam ısısı dengelenmelidir. Bir diğer husus ise, her iki kompenantında birbirine mix edilme yöntemidir. Şayet karışımı yapılırken, homojen olarak mix edilmez ise kürlenme gecikir. Yada üründe topaklanma meydana gelir. Bu yüzden ortalama olarak, düşük devirli bir mixer karıştırıcı ile 3-5 dakikayı aşmıyacak sürelerde karıştırılmalıdır. Mixer karıştırıcılar ile bu süreden daha uzun karışım yapılırsa, oluşacak sürtünme sıcaklığı yüzünden üründe topaklanma meydana gelebilir. Bu yüzden verdiğimiz sürelere dikkat edilmesi çok önemlidir.  Ayrıca, Piyasalarda rahatlıkla bulunabilen, çimento torbaları içinde satılan, suyla karıştırılarak, macun kıvamına getirilerek kullanılan, tek kompenantlı, yapı kimyasalları olan tamir macunları ile ZBS 2K Tamir Macunu ürünümüzü kesinlikle kıyaslamayınız. Zira, ZBS 2K Tamir Macunu ürünümüzün muadili değildirler. 

Dilerseniz; ZBS 2K Tamir Macunu ile düzelttiğiniz ve tamirini yaptığınız zemin üzerine, zemini koruyup, renklendirmek ve uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanmak için; ZBS Zemin Boyası ürünümüzü uygulayabilirsiniz. 

 

FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLERİ:

 

 

RENK Gri
KURUMA ZAMANI Maksimum Sertleşme süresi 30 dk. ( 22 °C’de)
UYGULAMA ARAÇLARI Spatula, Mala
SARFİYAT 2000 kg./m3
AMBALAJ ŞEKLİ 15 kg (Metal kova amb.)+4 kg.(Plastik kova amb.) / 19 Kg
RAF ÖMRÜ

Kuru / serin ortamda ve orijinal ambalajında en az 2 yıl

Ürünün Uygulamasına Linkten Ulaşabilirsiniz:https://youtu.be/ePwrTXmFIA0

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR