Blog Yazıları

 • Şubat 27, 2023

  Karbon fiber, uzun bir zincir oluşturmak için birbirine bağlanmış karbon atomlarından oluşur. Lifler son derece sert, güçlü ve hafiftir ve mükemmel yapı malzemeleri oluşturmak için birçok işlemde kullanılır. Karbon fiber malzeme, iplikler, tek yönlü, örgüler, örgüler ve kompozit parçalar oluşturmak için kullanılan diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli 'ham' yapı taşlarında gelir. Karbon fiber bir parçanın özellikleri çeliğinkine ve ağırlığı plastiğinkine yakındır. Bu nedenle, bir karbon fiber parçasının mukavemet-ağırlık oranı (ve ağırlık oranına sertlik) çelik veya plastikten çok daha yüksektir. Karbon fiber son derece güçlüdür. Bir malzemenin ağırlık oranına mukavemet ve ağırlık oranına sertlik açısından faydasını ölçmek mühendislikte tipiktir, özellikle yapısal tasarımda, ilave ağırlığın daha yüksek yaşam döngüsü maliyetlerine veya tatmin edici olmayan performansa dönüşebileceği durumlarda.

  karbon elyaf nedir, karbon elyaf türleri, karbon elyaf fiyat, karbon elyaf ne işe yarar
 • Şubat 15, 2023

  Transpalet, Palet-taşıyan veya Palet-taşıyıcı; insan kontrollü, yaya (manuel transpalet) veya motor (motorlu transpalet) gücüyle çalışan paletlere yüklenmiş yükleri hidrolik pompa gücüyle kaldırarak yatay olarak taşımaya yarayan araçlardır.

  transpalet çeşitleri, transpalet nedir, transpalet fiyatları
 • Şubat 13, 2023

  Ankraj Laması, çivi çakma sistemleri ile duvara sabitlenerek deprem anında duvara ekstra mukavemet kazandırır. Deprem insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden önemli bir doğal afettir.

  Bu afete hazırlıksız yakalanmamak için bazı önlemleri baştan almak ve sürdürmek zorundayız. Bilindiği gibi depremde meydana gelen ölüm ve özellikle yaralanmaların önemli bir bölümü duvar imalatı (Tuğla, Gazbeton ve Bims duvar )’nın içe veya dışa doğru yıkılarak çıkış yollarımızı kapatıp kaçışımızı engellemesiyle veya yaşam alanlarında canlıya zarar vermek suretiyle meydana gelmektedir.

  ankraj laması nedir, ankraj laması fiyatları
 • Eylül 22, 2022

  Bianca Stella boya ile her türlü ahşap, mobilya, mutfak tezgahı, parke, seramik, fayans, cam, plastik, metal, alüminyum, galvaniz, çinko, porselen, mermer, duvar, taş, beyaz eşya, pvc gibi yüzeyleri boyayabilirsiniz.

  Bianca Stella Boya Hakkında Merak Ettikleriniz
 • Eylül 02, 2021

  Çoğu insan, başlangıçların, girişebileceğiniz herhangi bir çabanın en zor kısmı olduğu konusunda hemfikirdir. İster yazmak ister çalışmak olsun sıfırdan başlamak göz korkutucu bir süreç gibi görünür. Pekala, en azından grafiti sprey boya söz konusu olduğunda, hayatınızda hiç sprey kutusu tutmamış veya grafiti boyama yapmamış olsanız bile, graffiti sanatı ipuçları ile bunun nasıl düzgün bir şekilde yapılacağı konusunda biraz yardım ve rehberlik sağlayabiliriz.

  Grafiti Sprey Boya
 • Ağustos 20, 2021

  Maket bıçağı bir çok farklı kesim işlemi için kullanılmasına rağmen bir çok insan maket bıçağı ucunun
  nasıl kırılması gerektiğini bilmiyor yada güvenli olmayan yöntemlerle kırmaya çalışıyor. Siz de maket
  bıçağı ucunun güvenli bir şekilde nasıl kırılması gerektiğini merak ediyorsanız bu yazımızda aradığınız
  cevabı bulacaksınız.

  maket bıçağı ucu nasıl kırılır
 • Temmuz 30, 2021
  newarc batarya,batarya fiyatları, batarya ne kadar, banyo bataryası, mutfak bataryası, eviye batarya, evye batarya , musluk satın al, musluk fiyatları, musluk ne kadar
 • Temmuz 08, 2021

  Seramik döşeme için kullanılabilecek malzemeleri kısaca sizler için sıralayacağız.

  Bu malzemelerin her birinin elinizde mevcut olmasına gerek yok, ancak çeşitli malzemelerde işlemi hem çok daha hızlı bir hale getirebilir, hem de kolaylıkla halledebilirsiniz.

  seramik döşeme, seramik döşeme malzemeleri, seramik döşeme nasıl yapılır
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR