Uks Süper Elastik Likit Membran 18 /1
Uks Süper Elastik Likit Membran 18 /1

Uks Süper Elastik Likit Membran 18 /1 (UKS0000094)

5,00
Marka : UKS
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺1.329,34(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.099,50(KDV Dahil)
₺141,71 'den başlayan taksitlerle

   

Uks Süper Elastik Likit Membran 18 /1

 

SBS bitüm modifiyeli ve solvent esaslı tek komponetli kullanıma hazır süper elastik suya ve rutubete karşı kullanılan bitüm solüsyonudur.

Ürün Tanımı
SBS bitüm modifiyeli ve solvent esaslı tek komponetli kullanıma hazır süper elastik suya ve rutubete karşı kullanılan bitüm solüsyonudur.

Kullanım Alanları
Su kanalları ve gizli derelerde istinat ve perde duvarlarında temel bodrumlarda galeri ve temel kazıklarında perde duvarlar temel bodrumlar temeller köprüler mutfak balkon teras banyo wc yüzme ve süs havuzları gibi ıslak hacimli mekanlarda kaplamanın altında kullanılır.

Ürün Avantajları
Ekonomiktir ve işçilik maliyeti düşüktür, toprakta oluşabilecebilecek agresif dış etkilere karşı dayanıklıdır, beton, asfalt, saç, çelik gibi yüzeylere kolaylıkla uygulanır, yüksek yapışma ve elastikiyet gösterir, kolay hazırlanır ve uygulanır (fırça ile ya da püskürtülerek uygulanır.), işleme süresi uzundur, çatlak örtücüdür, yatay ve düşey yüzeylerde güvenle uygulanabilir, eksiz ve kesintisiz bir izolasyon tabakası oluşturur, kürünü aldıktan sonra suya ve dona karşı mükemmel dayanımı vardır.

Yüzey Hazırlama
Uygulama yapılacak zemin gevşek parçalardan, yağ ve diğer kimyasallardan temizlenir ve yüzeydeki bozukluklar UKS Tamir Harcı ile tamir edilir. Sağlıklı bir uygulama için, uygulama yapılacak yüzeye astar olarak UKS Bitüm Emülsiyon kullanılması tavsiye edilir.Tüm genleşme ve hareketli derzler dolusu ile doldurulmalıdır.

Uygulama
UKS Süper Elastik Likit Membran Uygun bir karıştırıcıyla homojen hale getirilir.Rulo, fırça veya düşük basınçlı püskürtücüler ile önceden hazırlanan yüzeye uygulanır.Kuruma süresi yaklaşık 2 saat gibi kısa bir süre olmasına karşın, birkaç kat uygulama yapılacağı durumlarda, katlar arasında birer gün beklenmelidir.Daha yüksek basınçlara dayanması istenilen durumlarda cam tülü, keçe, file, tecrit bezi gibi taşıyıcılarla takviye edilerek, mükemmel sonuç alınır.En az iki kat uygulama yapılmalıdır.Ortam koşullarına bağlı olarak inceltme gereken durumlarda selülozik tiner veya benzin kullanılabilir.

UKS Süper Elastik Likit MembranDikkat Edilmesi Gerekenler
Bünyesindeki solventin buharlaşmasından sonra sürüldüğü yüzeye kuvvetli bir şekilde aderans sağlamasına karşın, negatif alandaki uygulamalarda etkin sonuç alınamaz.Bu yüzden uygulama yapılacak yerin sadece suyla temas eden tarafına uygulanmalıdır.Farklı ortamlarda ve farklı uygulama kalınlıklarında, erken veya geç kuruma gibi değişiklikler gözlenebilir. Kapalı alanlarda gaz maskesi kullanılmalı ve havalandırılarak çalışılmalıdır.

 

TEKNİK VERİ
Ambalaj 18 kg teneke kova
Görünüm Kıvamlı siyah sıvı
Yüzey Sıcaklığı +5 °C / +25 °C
Kuruma Süresi 2 Saat
Uzama Oranı %1000 süper elastik
Sarfiyat Tek katta-600gr / m2
Depolama Raf ömrü - 12 aydır. Ürünler serin ve kuru bir ortamda istiflenmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR