TEKNOMER 400 W Su Bazlı Bitüm-Kauçuk Esaslı Yalıtım Malzemesi 18Kg
TEKNOMER 400 W Su Bazlı Bitüm-Kauçuk Esaslı Yalıtım Malzemesi 18Kg

TEKNOMER 400 W Su Bazlı Bitüm-Kauçuk Esaslı Yalıtım Malzemesi 18Kg (TEKN000123)

5,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %41 İndirim
Fiyat : ₺1.879,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.105,50(KDV Dahil)
₺140,03 'den başlayan taksitlerle

Tek bileşenli, özel polimerler ile modifiye edilmiş, yüksek elastikiyete sahip, su bazlı, geri dönüşümü yüksek, su yalıtım malzemesidir.

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

 

Ürün Tanımı:

Tek bileşenli, özel polimerler ile modifiye edilmiş, yüksek elastikiyete sahip, su bazlı, geri dönüşümü yüksek, su yalıtım malzemesidir.

Kullanım Alanları:

·         Temellerde ve temel kazıklarında,

·         İstinat ve perde duvarlarında,

·         Zemin nemi ve sızıntı sularına karşı,

·         Betonarme teras çatılarda,

·         Balkonlarda ve gizli derelerde yağış sularına karşı,

·         Galeri, drenaj ve atık su kanal ve kolektörlerinin yalıtımında,

·         Açık kullanma suyu depoları ve havuzların suya ve rutubete karşı izolasyonunda kullanılır.

Özellikleri ve Avantajları:

·         Kullanıma hazırdır.

·         Solvent içermez

·         Soğuk uygulamalıdır, ısıtma ve inceltme gerektirmez.

·         Çok çabuk kurur.

·         Eksiz ve kesintisiz bir izolasyon tabakası oluşturur.

·         Çatlak köprüsü kurabilir.

Uygulama Detayları:

Yüzey Kalitesi:

Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Betonda ayrışma (segregasyon) var ise bozuk ve gevşek parçalar atılmalı, zayıf parçalar çıkartılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak, oyuk var ise uygun TEKNOREP tamir harçları ile tamir edilmelidir.Teknomer400  uygulamasına 3-4 gün sonra geçilmelidir.

Yüzey Hazırlığı:

Yalıtım yapılacak yüzeyin kuru olması gereklidir. Su birikintisi, göllenme var ise uzaklaştırılmalıdır. Teknomer 400 uygulamadan önce yapıya ait dilatasyon var ise öncelikle dilatasyonunTeknomer Pah Bantları ve Teknomer 400 D kullanılarak yalıtılması gereklidir. Daha sonra dilatasyonların yalıtımı işi daha zor ve masraflıdır. 

Yüzey ve Çevre Sıcaklığı:

+5°C - +35°C

Uygulama Talimatları:

Karıştırma:

Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisinde veya kendi kabında Teknomer400 karıştırılır. Düşük devirli bir karıştırıcı ile topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır.  Karışım süresi minimum 5 dk. olmalıdır.

Uygulama Metodu /Ekipmanlar:

Karışımı tamamlanmış, uygulamaya hazır ürün, sert kıllı fırça veya püskürtme makineleri ile yüzeye tatbik edilir.  Malzemenin reaksiyonunu tamamlamasının ardından 1. kat uygulamanın dik doğrultusunda 2. kat uygulaması yapılır. Katlar arasındaki bekleme süresi en az 1 saattir. İlkkatın uygulanmasından sonra elle yapılan kontrolde parmaklarda bir iz kalmadığı zamanda diğer katlara geçilebilir.Eğer istenirse katlar arsında taşıyıcı cam elyaf, donatı olarak kullanılabilir.

Ürünün UV dayanımı olmadığı için uygulamadan sonra mutlaka ısı yalıtım levhaları, koruma levhaları, jeotekstil keçe vb.. ile üzeri kaplanmalıdır.

 

Sarfiyat:

Yüzey durumuna, işçiliğe bağlı olarak,

Her 1 mm. kalınlık için 1-1,5 kg./m2

Temizlik:

Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+35°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Ürün tam kürünü alıp sertleşmeden, eller su ve deterjan ile temizlenmelidir.        

Ekipmanların Temizliği:

Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleşmeden, ekipmanlar Tekno Tiner ile temizlenmelidir. Ürün sertleştikten sonra mekanik yöntemler ile temizlenmelidir.

Pota Ömrü (Potlife):

20 °C sıcaklıkta yaklaşık 1 saat

Temizlenebilme Süresi:

20 °C sıcaklıkta yaklaşık 1 saat

Uygulama Notları / Sınırlamalar:

     Yabancı malzemeler ilave edilmemelidir.

·         Doğrudan güneş ışığı altında uygulanmamalıdır.

·         İki kat halinde uygulanmalıdır.

·         Yağmur altında uygulan­mamalıdır.

·         Ürün su ile seyreltilmemelidir.

·         Yeni uygulanmış malzeme sertleşmesini tamamlayıncaya kadar yağmur vb. hava koşullarına karşı korunmalıdır.

Teknik Bilgi:

Renk

Kahverengi, Siyah

pH

10,5 (± 1,00 )

Uzama Miktarı ( % )

>100

Uygulanacak Zemin Yüzey Sıcaklığı (°C)

+5 –  +30  °C

İlk Kuruma Süresi ( saat )

8-10 ( 20 °C )

Tam Kuruma Süresi ( saat )

72 ( 20 °C )

Toprak Dolgusu İçin Beklenilmesi Gereken Süre

3 gün

İnceltici

Su

Teknik bilgiler, +20°C hava sıcaklığında ve %50 rölatif hava nemi oranına göre elde edilen bitmiş ürünlerin, 28 gün sonraki performansı için geçerli olan ve Tekno Yapı Kimyasalları Laboratuvar çalışmasında elde edilen yaklaşık değerlerdir.

 

Ambalaj:

18 kg. ‘lık teneke.

Depolama Koşulları / Raf ömrü:

Açılmamış ve zarar görmemiş orijinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

Notlar:

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen veriler, Tekno Yapı Kimyasalları San. Tic. A.Ş. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değiş­ken­likgösterebilir.

Yerel Sınırlamalar:

Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılıkgösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfenyerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.

Sağlık ve GüvenlikBilgileri:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertarafedilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğergüvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS)başvurmalıdırlar.

Yasal Notlar:

Tekno Yapı Kimyasalları ürünleri hakkında verilen teknik bilgiler, özellikle uygulama ve sonkullanımlarına ilişkin tavsiyeleri kapsamaktadır. Tekno Yapı Kimyasalları 'nın tavsiyeleridoğrultusunda bu ürünler uygun koşullarda saklandığı, uygulandığıdurumlarda Tekno Yapı Kimyasalları 'nın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünlerin, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanlarıoldukça çeşitlilik arz etmektedir. Tekno Yapı Kimyasalları ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru şekilde, doğru uygulama şartlarına ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz. Tekno Yapı Kimyasalları tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Tekno Yapı Kimyasalları sorumlu değildir. Yapı Kimyasalları Uygulayıcısı, ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Tekno Yapı Kimyasalları ’nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcutşartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, Tekno Yapı Kimyasalları ‘na başvurarak, ilgili ürünün yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR