Teknofay Süper Flex 2K Çift Bileşenli Granit Yapıştırıcı Gri 31 Kg
Teknofay Süper Flex 2K Çift Bileşenli Granit Yapıştırıcı Gri 31 Kg
Teknofay Süper Flex 2K Çift Bileşenli Granit Yapıştırıcı Gri 31 Kg

Teknofay Süper Flex 2K Çift Bileşenli Granit Yapıştırıcı Gri 31 Kg (TEKN000358)

5,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺858,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺660,00(KDV Dahil)
₺85,07 'den başlayan taksitlerle

Ürün Tanımı
İki bileşenli, çimento esaslı, yüksek performanslı, uzun çalışma süresine sahip, çok esnek, kayma özelliği azaltılmış yapıştırıcıdır.

Kullanım Alanları
• Binaların dış cephelerine 30 myüksekliğe kadar seramik, granit, porselenseramik, mermer gibi kaplama malzemelerinin güvenle yapıştırılmasında kullanılır.
• Dış cephelerde 15 m yükseğe kadar 60x60 cm'den, 30 m yükseğe kadar 40x40 cm ebadından büyük kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında kullanılmamalıdır.
• İç ve dış mekanlarda, seramik, doğal taş, traverten, dekoratif tuğla, granit, porselen seramik, klinker, kotta gibi kaplama malzemelerinin yatay ve düşeyde beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanmasında mükemmel sonuç verir.
• Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda
kullanılır.

Özellikleri ve Avantajları
• Yüksek yapışmagücüne sahiptir.
• S2 sınıfı esneklik özelliği sayesinde ani ısı değişimleri sebebiyle oluşan yüzey gerilimlerine dayanıklıdır.
• Her türlüiklim koşullarına dayanıklıdır.
• Düşeyyüzey uygulamalarında kayma yapmaz .
• Uzun çalışma süresine sahiptir.
• Kolay taraklanabilir.

Uygulama Talimatları
Yüzey, yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmalıdır. Yüzeyin kürünü almış ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyde bozukluklar TEKNOREP ile düzeltilmelidir.

Seramik arkasındaki tozlu yüzey nemlendirilerek silinmelidir. 25 kg TEKNOFAY SÜPERFLEX, sıvı bileşen üzerine yavaşça boşaltılmalı ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım düşük devirli mikser ile yapılmalıdır. Sıvı bileşene su eklenmemelidir.

 

 

 

Hazırlanan harç, olgunlaşması için 5-1O dakika dinlendirilmelidir. Uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika tekrar karıştırılmalıdır. Dış cephe uygulamalarında kombine yapıştırma yöntemi tercih edilmelidir. Karolar, 30 dakika içerisinde taraklanan harç üzerine kuvvet uygulanarak yapıştırılmalıdır. Yüksek sıcaklık, düşük nem, rüzgar gibi uygun olmayan ortam şartlarında yapılan uygulamalarda bu süre kısalabilir. Süresi dolan harcın üzerine yapıştırma işlemi yapılmamalı, harç yüzeyden kazınmalıdır. Büyük ebatlı kaplama malzemeleri yatay doğrultuda yapıştırılmalıdır ve bitirilen sıra ilk mukavemetini almadan bir üst sıraya geçilmemelidir. Kaptaki kullanım süresi geçmiş veya kabuklaşmışharç atılmalıdır. Uygulamadan sonra eller ve uygulama aletleri bol su ile yıkanmalıdır. Yüzeyler nemli bez ile temizlenmelidir. TEKNOFAY SÜPERFLEX ile yapıştırılan karoların en az 24 saat direkt su ile temasından kaçınılmalıdır.

Uygulama Notları / Sınırlamalar
• Toz bileşen çimento esaslı olduğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Güvenlik Bilgi Formunabaşvurunuz.
• Belirtilen tüketim miktarı genel bir bilgidir. Uygulama koşulları ve yüzey özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR