Teknobond 880 Darbe ve Kimyasal Dayanımlı Poliüretan Beton Kaplama 30,50 Kg
Teknobond 880 Darbe ve Kimyasal Dayanımlı Poliüretan Beton Kaplama 30,50 Kg
Teknobond 880 Darbe ve Kimyasal Dayanımlı Poliüretan Beton Kaplama 30,50 Kg

Teknobond 880 Darbe ve Kimyasal Dayanımlı Poliüretan Beton Kaplama 30,50 Kg (TEKN000309)

5,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺5.096,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺3.920,00(KDV Dahil)
₺505,24 'den başlayan taksitlerle

Ürün Tanımı
Solvent içermeyen, 3 bileşenli, özel gradasyonlu agregalar ve yüksek dayanımlı poliüretan reçinelerin birleşiminden oluşan zemin kaplama ürünüdür. Beton, taş, harç, çelik, alüminyum, asbestli çimento ve ahşap malzemeler üzerine uygulanabilen, kendiliğinden yayılan, akıcı poliüretan beton sistemidir.

Kullanım Alanları
Gıda, ilaç , soğuk hava depoları, hijyenik paketleme ve depolama alanları gibi özel alanlar da dahil olmak üzere bir çok farklı zeminde, uzun ömürlü ve dayanıklı zemin kaplama ürünleri olarak kullanılabilir.

Özellikleri ve Avantajları
 

 

 

• Rötre yapmaz, yüksek akıcılık özelliği gösterir.
• Yağlara ve asitlere karşı dayanıklıdır.
• Toksik değildir.
• Su geçirimsizdir.
• Donmaya ve çözülmeye karşı dayanıklıdır.
• Muhtelif kimyasallara karşı dayanıklıdır.
• Çok düşük VOC değerine sahip olduğundan çevreye ve insan sağlığına karşı zararsızdır. Yüksek mekanik dayanıklılığı ile ağır yük darbelerine karşı dayanıklıdır.
• Esnek ve güçlüdür.
• Düşük sıcaklıklarda dayanımı yüksektir.
• Zemin nem töleransı yüksektir.

Uygulama Talimatları
Yüzey Kalitesi: Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapıșmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Yüksek basınçlı su jeti, vakum,pürüzlendirme, kumlama, gibi uygun mekanik yüzey hazırlama teknikleri ile temizlenerek hazırlanmalıdır.

Yüzey Hazırlığı: Teknobond 880 uygulamadan önce astar olarak ince bir katman olarak sıyırma katı çekilerek astarlaması yapılır. Sıyırma astarı sonrası maksimum 24 saat içerisinde kaplama katı uygulanmalıdır.Epoksi astar uygulanması tavsiye edilmez. Uygulanacaksa dahi Teknobond 300 NB uygulanmalıdır.
Uygulama: B bileșenini A bileșeni içine boșaltınız. Düșük hızlı bir elektrikli karıștırıcı ile karıșım tamamen homojen bir görünüme ulașana kadar karıștırınız. Daha sonra karıșımı uygun bir kaba boșaltınız ve üzerine C bileșenini yavașça ve sürekli olarak ilave ediniz, homojen ve akıcı bir harç elde edilene kadar en az 3 dakika boyunca karıștırmaya devam ediniz.

Hazırlanan karıșım hava sıcaklığı ve çevre șartlarına bağlı olarak,5 dakika içerisinde yerine dökülerekyerleștirilmelidir. Dört tarafı çevrili ve üstü kapalı olan boșlukların altını doldurmak için TEKNOBOND 880, tek taraftan dökülmelidir. Böylece havayı dıșarı atarak boșlukların olușmasını engeller.
Yüzey ve Çevre Sıcaklığı: +5°C - +30°C

Temizlik: Uygulamadan sonra direk güneș ıșığı, șiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+35°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koșullarına karșı korunmalıdır. Ürün tam kürünü alıp sertleșmeden, eller su ve deterjan ile temizlenmelidir.

Ekipmanların Temizliği: Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleșmeden, ekipmanlar su ile temizlenmelidir. Ürün sertleștikten sonra mekanik yöntemler ile temizlenmelidir.
Depolama Koșulları / Raf ömrü: Açılmamıș ambalajın da 12 aydır. Kuru yerde saklayın.

Uygulama Notları / Sınırlamalar
• Ürünün uygulanması esnasında iș ve ișçi sağlığı kurallarına uygun iș elbiseleri giyilmeli ve uygun gözlük ve maske kullanılmalıdır.
• Uygulamadan sonra direk güneș ıșığı, șiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+30°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koșullarına karșı korunmalıdır.
• Ürün tam kürünü alıp sertleșmeden, eller, cilde temas edilen yerler su ve deterjan ile temizlenmelidir.
• Göz ile temasta mutlaka bol ılık su ile ve deterjan ile yıkandıktan sonra bir doktora bașvurulmalıdır.
• Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleșmeden, ekipmanlar TEKNO TİNER ile temizlenmelidir. Ürün sertleștikten sonra mekanik yöntemler ile temizlenmelidir.
• Karıșım oranları değiștiği takdirde ürünün dayanım ve yapıșma değerlerinin de değișeceği unutulmamalıdır.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR