Teknobond 300 İki Bileşenli Epoksi Enjeksiyon 5/1
Teknobond 300 İki Bileşenli Epoksi Enjeksiyon 5/1
Teknobond 300 İki Bileşenli Epoksi Enjeksiyon 5/1

Teknobond 300 İki Bileşenli Epoksi Enjeksiyon 5/1 (TEKN000267)

5,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺3.068,97(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.360,75(KDV Dahil)
₺304,27 'den başlayan taksitlerle

Teknobond 300 İki Bileşenli Epoksi Enjeksiyon 5/1

Ürün Tanımı
İki bileşenli, epoksi esaslı, solvent içermeyen enjeksiyon ürünüdür. 

Kullanım Alanları
• Betonarme, prefabrike yapı elemanları, taş ve dolu tuğla yapılarında
• Otoyol, köprü, tünel, metro gibi her türlü mühendislik yapılarında, statik çatlakların doldurularak yapının güçlendirilmesinde kullanılır.

Özellikleri ve Avantajları
• Beton ve çelik yüzeylere mükemmel aderansı vardır.
• El matkabının önüne takılan, basit aparatlarla çok kolay uygulanabilir.
• Rötre yapmaz.
• Kuru ve az rutubetli ortamlarda uygulanabilir.
• Kürünü tamamladıktan sonra betona nazaran daha yüksek basma ve çekme dayanımına sahiptir.

Uygulama Talimatları 
Uygulama yapılacak çatlaklara basınçlı hava tutularak çatlak içerisinde gevşek, oynak parçacık olmaması gereklidir. Uygulama yapılacak statik çatlaklar kuru olmalıdır.ısıtıcılar vb. ile ortam epoksi enjeksiyon reçinesi uygulanacak bir hale getirilmelidir. Yaz aylarında ise ürün çok çabuk reaksiyona geçeceği için sabah veya akşam serin olduğu saatlerde uygulama yapılması tavsiye edilir.

Epoksi enjekisyonu uygulamaları iki farklı metot da yapılabilir.
1) Yapıştırma Metodu: Çatlak boyunca ortası delikli nipeller, çatlağı ortalayacak şekilde 20 cm. de bir TEKNOBOND 400 kullanılarak beton zemine yapıştırılır. TEKNOBOND 400 sertleştikten sonra, yine aynı ürün ile enjeksiyon sırasında çatlakların arasından sızıntı olmaması için epoksi nipeller arasına spatula veya mala ile çekilir.
1)Delme Metodu: Çatlak boyunca ve çatlağın tam ortasına gelecek şekilde 20 cm ara ile delikler açılır. Açılan deliklerin içerisinde gevşek ve oynak parçacıklar toz , kir kalmamasına dikkat edilmelidir. Basınçlı hava tutularak deliklerin içerisindeki toz ve gevşek parçalar ortamdan uzaklaştırılır. Daha sonra dübeller, açılan deliklere yerleştirilir. TEKNOBOND 400, dübellerin etrafı ve aşılan deliklerin arasına spatula veya mala ile sürülerek çatlakların arasından epoksinin çıkması önlenir.
TEKNOBOND 300 ENJEKSİYON iki bileşenlidir ve uygulamaya başlanmadan önce takriben 24 saat boyunca oda sıcaklığında depolanmalıdır. A ve B bileşenleri düşük devirli bir karıştırıcı (400 devir/dakika altında) ve karıştırıcı uç yardımı ile homojen kıvama gelene kadar karıştırılmalıdır. Karışım hatalarının önüne geçmek için karışım temiz bir kaba aktarılarak kısa bir süre karıştırma işlemine devam edilmesi tavsiye edilir. Hazırlanan karışım, hava kabarcıklarını atması için kısa bir süre bekletildikten sonra, uygulamaya hazırdır.

Özel bir kür yöntemi gerektirmez. A ve B bileşeninin oranlarında birbiriyle karışması sonucu, reaksiyonla kür alır.

Yapıştırma veya delme metoduna göre yüzey hazırlığı tamamlanan zemine çatlak enjeksiyonu yapılır. Uygulama tek bileşenli ve yüksek basınçlı enjeksiyon pompaları ile yapılabilir. Manuel veya motorlu pompa kullanılabilir. Hazırlanan karışım enjeksiyon pompasına aktarılır ve enjeksiyon dübelleri yardımı ile çatlağın içine enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi aşağıdan yukarı doğru yapılmalı ve çatlağın görülen ön yüzeyinden enjeksiyon reçinesi akmamasına dikkat edilmelidir. Enjeksiyon işlemine manometrede basınç kaybı gözlenmeyene kadar devam edilmeli ve reçinenin kılcal çatlaklara dahi tam olarak nüfuz etmesine dikkat edilmelidir. Uygulama işlemi özel durumlarda (zemindeki geniş çatlaklar vb.) dökülerek yapılabilir. Geniş bilgi için teknik servisimize başvurunuz. 

Uygulama Notları / Sınırlamalar 
• +5°C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Epoksi esaslı ürünlerin kap ömrü kısıtlıdır. Kap ömrünün ve kuruma süresinin yüksek sıcaklıklarda kısalacağı, düşük sıcaklıklarda uzayacağı göz önünde bulundurulmalıdır.
• Özellikle sıcak ortamlarda hemen kullanılacak kadar karışım yapılmalıdır. Jelleşmeye başlamış olan karışım uygulanmamalıdır.
• Uygulamadan hemen sonra TEKNO TİNER ile temizleyiniz.

 

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR