TEKNOBOND 100 Solventli Epoksi Astarı 20 Kg
TEKNOBOND 100 Solventli Epoksi Astarı 20 Kg

TEKNOBOND 100 Solventli Epoksi Astarı 20 Kg (TEKN000162)

0,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺6.922,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺5.325,00(KDV Dahil)
₺686,33 'den başlayan taksitlerle

Normal hizmet koşullarına ve kimyasallara dayanıklı, epoksi reçine esaslı, iki bileşenli, beton, metal, ahşap, sıva ve alçı yüzeylere uygulanabilen solventli epoksi astardır.

 

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Ürün Tanımı
Normal hizmet koşullarına ve kimyasallara dayanıklı, epoksi reçine esaslı, iki bileşenli, beton, metal, ahşap, sıva ve alçı yüzeylere uygulanabilen solventli epoksi astardır.

Kullanım Alanları
• İç ve dış mekanlarda beton yüzeylerde uygulanabilir. Metal yüzeylere yapışma mukavemeti yüksektir.
• Kimyevi ürünlerin üretildiği fabrikalarda veya kimyasallara maruz kalan mekanlarda kullanılabilir.
• Gıda fabrikalarında. Granit, fayans gibi parlak yüzeylerde, Duvar, tavan ve döşemeler için de uygundur.
• Yükseltilmiş döşemelerin altında tozumazlık için kullanılır.

Özellikleri ve Avantajları
• Yüksek kimyasal ve mekanik dayanıklılığa sahip olup sert bir filim oluşturur.
• Seyreltik asitlere, seyreltik ve yoğun alkalilere, temizlik deterjan ve dezenfektanlarına, tatlı su ve deniz suyuna, mazot benzin, alkol ve daha birçok solvente dayanıklıdır.
• Bakteri üremesine karşı dayanıklıdır.
• Hijyeniktir. Temizlenebilir özelliktedir.

Uygulama Talimatları
Beton ve sıvaların en az 28 gün kürlenmesi gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı vs. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra uygulanır. Eski beton ve sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz vs. gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama yöntemleri ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir. Nötralizasyon gerekiyorsa yüzey %3-4 lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve su ile yıkanır. TEKNOBOND 100, beton yüzey nemi %4ün altında olmalıdır. Yüzeyde çatlak, oyuk gibi tamir gerektiren durumlar var ise uygun TEKNOREP ile tamir edilmelidir.

A bileşeni iyice karıştırıldıktan sonra B Bileşeni ilave edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar 2-3 dakika düşük devirli bir matkap ile karıştırılır. Kap ömrü süresince uygulanabilecek miktardan fazla malzeme hazırlanmamalıdır.
TEKNOBOND 100 kürünü tamamlamadan önce üzerine su gelmesine, yaya trafiğe açılmasına izin verilmemelidir. Trafiğe açılma süresi min. 24 saattir.

Karıştırma düşük devirli karıştırıcı ile yapılmalıdır. El ile karışım yapmaktan kaçınılmalıdır. Daha küçük uygulamalar için reçine ve sertleştirici, aynı oranlarda, hassas bir terazide tartıldıktan sonra karıştırılarak uygulanabilir. O, 150 kg/m2 ( yüzeye bağlı olarak değişebilir.)

Uygulama Notları / Sınırlamalar
• Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgar, yüksek hava sıcaklığı (+35°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır.
• Katlar arası bekleme süresi aşıldığında iyi bir yapışma için yüzey zımpara ile pürüzlendirilmelidir.
• Uygulamadan kısa süre sonra reaksiyon bitip sertleşme tamamlanacağı için, cilde temas eden yerler su ve deterjan ile temizlenmelidir.
• Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleşmeden, ekipmanlar TEKNO TİNER ile temizlenmelidir.
• Ürün ciltte tahriş yapabilir. Koruyucu eldiven veya gözlük kullanılmalıdır. İşe başlamadan önce ele koruyucu krem de sürülebilir. Harcın gözle teması halinde gözler derhal ılık su ile yıkanmalı ve doktora başvurulmalıdır.
 

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR