Tekno Granito Wall Dekoratif Mikrobeton Duvar Kaplama Gri 20 Kg
Tekno Granito Wall Dekoratif Mikrobeton Duvar Kaplama Gri 20 Kg

Tekno Granito Wall Dekoratif Mikrobeton Duvar Kaplama Gri 20 Kg (TEKN000322)

0,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺637,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺490,00(KDV Dahil)
₺63,16 'den başlayan taksitlerle

Ürün Tanımı
Çimento esaslı, kimyasal katkılar ile zenginleştirilmiş farklı dekoratif tasarımlar için kullanılabilen kaplama malzemesi.

Kullanım Alanları
• İç mekanlarda duvar ve tavan yüzeylerinin dekoratif tasarım ve üretiminde kullanılır.
• Kara sıva, beton gibi mineral yüzeylere, eski boyalı yüzeylere ve Granito Astar ürünüyle astarlama yapılmak suretiyle alçı sıva, alçı levha üzerine uygulanabilir.
• Uygulama talimatlarında belirtildiği şekilde yüzey koruması sağlandığı takdirde banyo ve mutfak gibi zorlu yüzeylerde de kullanılabilir.

Özellikleri ve Avantajları
• Sahip olduğu doğal taş görünümü ile iç cephe dekorasyonlarınıkusursuz tamamlayıcısıdır.
• İç mekanlarda duvarın yanı sıra, zemin uygulamasına da Granito Floor ile birbirini tamamlayarak efektin bütünlüğünü sağlar.
• Mevcut kaplamayı kaldırmadan üzerine uygulama yapılabilir.
• Kesintisiz uygulama yapılabilir.
• Mineral bir kaplama olmasının yanısıra esnek bir yapıya sahiptir .
• Çimentolu sistemlere uygun olan renklendiricilere ile renklendirilerek istenilen renk elde edilebilir.
• Dışarıdan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyeti ile binaların nefes almasını sağlar.
• Yüzeye Granit o Cila uygulandığında suya karşı dayanıklıdır.

Uygulama Detayları
Yüzey Kalitesi: Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltıcı toz, kir ve yağdan arındırılmalı, eski ve kabarmış boya tabakalarından tümüyle temizlenerek kuru, sağlam ve temiz hale getirilmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce yüzeyin kürlenmesi için en az 28 gün beklenmelidir. Binanın su ile ilgili tüm izolasyon önlemleri alınmış olmalıdır. Eski sentetik bazlı yüzeyler iyice zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Gerekiyorsa Teknorep 200 ile yüzeydeki çatlaklar doldurulmalıdır.

Granito Wall tek bileşenlidir. Uygulama talimatlarında belirtilmiş şekilde zemin hazırlığı yapılmış yüzey üzerine, Granito Wall 2 veya 3 kat halind e, katlar arasında beklenerek çelik mala ile uygulanır. Toplam uygulama kalınlığı 2 - 4 mm olmalıdır. Granito Wall deseni çelik mala ve/veya efekt mala yardımı ile verilir. Parlaklık ve desen, son kat uygulaması üzerine mala ile sertçe bastırılmak sureti ile veya son kat uygulamasından sonra zımpara yapılarak elde edilebilir. Elde edilebilir. Bunlar dışında farklı uygulama yöntemleri de kullanılabilir. Uygulama tamamlandıktan sonra tüm yüzeye kullanım yeri ve şekline göre Granito Cila uygulanmalıdır.

Karıştırma: Homojen karışımı sağlamak için düşük devirli bir matkap ve karıştırıcı uç kullanılması tavsiye edilir. Kovaya kıvama göre istenen oranda su konulur, renklendirme yapılması isteniyorsa renklendirici karışım suyuna eklenmesi tavsiye edilir. Sonra toz malzeme yavaş yavaş ilave edilir, homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir. Karıştırma suyunun miktarı ortam sıcaklığına bağlı olarak değişebilir. Harcın olgunlaşması için 1 - 3 dakika dinlendiriniz, uygulamaya başlamadan tekrar karıştırınız.

Uygulama Talimatları
• Uygulamadan sonra yüzey bir gün boyunca sudan korunmalıdır. Ürün üzerinde aşındırıcı malzemelerle temizlik yapılmamalıdır.
• Seramik kaplı yüzeyler üzerine uygulama yapılması durumunda, file takviyesiyle uygulama yapılmalıdır.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR