Simple 12 Dns 5 Cm Karbonlu Eps
Simple 12 Dns 5 Cm Karbonlu Eps
Simple 12 Dns 5 Cm 10 Adet Karbonlu Eps 5 m2

Simple 12 Dns 5 Cm 10 Adet Karbonlu Eps 5 m2 (NEYZ118568)

5,00
Marka : PROTHERM
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺636,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺489,50(KDV Dahil)
₺63,09 'den başlayan taksitlerle

 

Simple 12 Dns 5 Cm 10 Adet Karbonlu Eps 5 m2

Karbonlu EPS nedir?

ısı yalıtımı levhaları genleştirilmiş polistrenden üretilen gri renkli , içeriğinin %98 i hava ile kaplı hafif yalıtım malzemeleridir.

İçeriğindeki "grafit" yardımıyla ısı enerjisinin ışıma yolu ile yayılmasını engeller. Siyah rengini veren bu grafit katkıdır. Yapısını meydana getiren çok çok sayıdaki (1 m3 EPS’de yoğunluğa bağlı olarak 3 - 6 milyar) küçük kapalı gözenekli hücrelerin içersinde kuru ve durgun hava hapsolmuştur. Isı yalıtım malzemelerinin %98’i hava olmasından mantolama malzemesi hafiftir ve bu nedenle ve yapılara büyük ek ağırlıklar getirip yapının fiziğini bozmaz. İç yapısında bulunmakta olan grafit yardımıyla başka EPS ısı yalıtım levhalarına göre daha iyi mantolama performansı sağlar.

 

Isı Yalıtım malzemesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Isı yalıtımı, yalıtım giderlerinden tasarruf, hayatımıza konfor sağlamak ve binamızın ömrünü uzatmak için yapılması gerekli olan bir işlemdir. Kısa vadede maliyetli görünse de uzun vadede kazançlı bir yatırımdır.

  • Mantolama malzemesi seçiminde dikkat edilecek en önemli unsurlardan biri malzemenin ısı yalıtım katsayısıdır. TS 825 ve  DIN 4108 normlarına göre ısı yalıtım katsayısı 0,06  kcal/mh nin altında olan malzemelerdir. Bir malzemenin ısı yalıtım katsayısı ne kadar düşük ise yalıtım değeri o kadar yüksek olur.
  • Isı yalıtım malzemesi yangına dirençli olmalıdır.
  • Nefes alma ve su emme özelliği olmalıdır.
  • Karbon salınımı düşük malzeme olmalıdır.
  • Dış hava şartlarına dayanıklı olmalıdır.

Satıştaki tüm ürünlerimiz bu gereklilikleri içinde barındırdığından gönül rahatlığıyla satın alınabilir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR