Sika Rapid 5 Sertleşme Hızlandırıcı Beton Katkısı 35 Kg
Sika Rapid 5 Sertleşme Hızlandırıcı Beton Katkısı 35 Kg

Sika Rapid 5 Sertleşme Hızlandırıcı Beton Katkısı 35 Kg (SİKA000028)

5,00
Marka : SİKA
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺2.115,75(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.627,50(KDV Dahil)
Barkod : 8697417182430
₺209,77 'den başlayan taksitlerle

 

Sika Rapid 5 Sertleşme Hızlandırıcı Beton Katkısı 35 Kg

Ürün Tanımı

 SikaRapid® -5, yeni nesil sertleşme hızlandırıcı beton ve harç katkısıdır. Son dayanımları olumsuz etkilemeden betonun erken dayanımlarını yükseltir.

 

Kullanım Alanları

 • SikaRapid® -5, hazır beton santrallerinde +5°C ile+25°C arasında sıcaklığı olan betonlarda 6–24 saatlik, çok yüksek erken dayanım taleplerinin karşılanması istendiğinde kullanılır.
 • Klorür içermediğinden betonarme veya ön gerilmeli betonlarda herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir.
 • Rötre önleyici veya genleştirici katkılarla birlikte kullanılmamalıdır.

 

Özellikleri / Avantajları

 • SikaRapid® -5 normalde süperakışkanlaştırıcı katkılarla birlikte kullanılabilir. SikaRapid® -5 eklenmesi, süperakışkanlaştırıcıların olumlu etkilerini (akışkanlaştırma ve sertleşme davranışı vb.) değiştirmez.
 • Kullanılan SikaRapid® -5 dozuna bağlı olarak ilk 24 saatteki dayanımları, Sikament® katkılı betona kıyasla %100 oranında artırır. Çimento tipine ve beton sıcaklığına bağlı olarak hızlandırma etkisi bir miktar değişebilir.
 • SikaRapid® -5’in sadece birleştirici tip olmayan Sikament® serisi ürünlerle birlikte kullanımına dikkat edilmelidir.

 

Görünüm / Renk

Kahverengi sıvı

 

Ambalaj

 35 kg plastik bidon

 

Teknik Bilgi

 • Kimyasal Yapı Organik ve inorganik maddelerin karışımıdır.
 • Yoğunluk 1,25±0,02 kg/lt
 • pH Değeri 7-11
 • Donma Noktası -15°C’de donmadı
 • Viskozite 8 cP, +20°C’de
 • Suda Çözünebilir Klorür Yüzdesi Maks. %0,1

Sarfiyat

İstenilen hızlandırma etkisine bağlı olarak betonun içerdiği bağlayıcı ağırlığının %0,5–1,5’i oranında kullanılır. Kullanılan çimento tipine göre SikaRapid® -5’in etkisi değişiklik göstereceği için ön deneyler yapılması tavsiye olunur.

 

Uygulama Koşulları / Sınırlamalar

 

Uyumluluk SikaRapid® -5, Sika® akışkanlaştırıcı veya süperakışkanlaştırıcıları ile geciktirilmemiş betonlarda aşağıdaki Sika® ürünleri ile birlikte dikkatlice kullanılabilir.

·-Sika®Aer®

·-SikaPump®

·-Sika® FerroGard 901

·-SikaFume® HR

·-Sika®Antifreeze %1

·-Plastocrete-N

·-Sikament® serisi katkılar

 

SikaRapid® -5, Intraplast veya Intracrete gibi genleşme sağlayan katkılarla birlikte kullanılmamalıdır. Ürünlerin birlikte kullanımında ön denemeler yapılması tavsiye edilir.

 

Uygulama Talimatları

 

Kullanımı SikaRapid® -5, karışım suyu ile karıştırılarak veya karışım suyu ile aynı anda betona eklenebileceği gibi, yeni hazırlanmış taze betona santralde veya şantiyede doğrudan karıştırılarak kullanılabilir. Doğrudan taze betona eklendiğinde homojenliği sağlamak için karışım süresi her metreküp beton için hızlı devirde 1 dakika daha arttırılır. Beton boşaltılmadan önce üniform kıvamda olduğu gözle kontrol edilmelidir.

 

Uygulama Metodu / Ekipmanlar Kaliteli beton üretiminde ve yerleştirilmesinde ilgili standartlar çerçevesinde kabul görmüş kurallar izlenmelidir. Taze betonun bakımı (kür edilmesi) özellikle düşük sıcaklıklarda kesinlikle önerilir. SIA Standart 162’ye göre betonun yerleştirilme sırasındaki sıcaklığı hiçbir zaman +5 °C’nin altına düşmemelidir. Don tehlikesi durumunda ise kış önlemleri takip edilmeli ve beton 10 N/mm2 basınç dayanımına ulaşana kadar devam edilmelidir.

 

Ekipmanların TemizliğiKullanımdan hemen sonra tüm alet ve araçları temizleyiniz. Sertleşen / kürünü alan malzemeler ancak mekanik olarak giderilebilir.

 

Uygulama Notları / Sınırlamalar

·SikaRapid® -5 kullanımında, yerel malzemeler denenmeli ve uygun beton karışımı dikkate alınmalıdır.

·SikaRapid® -5 kuru çimentoya eklenmemelidir.

·Donmuş SikaRapid® -5, oda sıcaklığında yavaşça ısıtılarak çözüldükten ve karıştırıldıktan sonra kullanılabilir.

 

Notlar Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

 

Yerel Sınırlamalar Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılık gösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfen yerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.

 

 

Sağlık ve Güvenlik BilgileriKullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR