Permolit Süper Tavan Boyası 10 Kg
Permolit Süper Tavan Boyası 10 Kg

Permolit Süper Tavan Boyası 10 Kg (PERM000005)

5,00
Marka : PERMOLİT
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺424,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺319,50(KDV Dahil)
Barkod : 8697393136007
₺41,18 'den başlayan taksitlerle

 

 • Permolit Süper Tavan Boyası, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, tam mat, dekoratif, son kat tavan boyasıdır. Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü iç cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir. Her yüzeye mükemmel yapışır, örtücülük gücü yüksektir, çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Teneffüs etme özelliği ile tavanların nefes almasını sağlar. Uygulandığı yüzeylere mat dekoratif bir görünüm kazandırır. Sürüm kolaylığı ve ekstra matlığı sayesinde uygulama kolaylığı sağlar ve yüzey hatalarını göstermez. Banyo, mutfak dahil her yüzeye ilk ve son kat olarak uygulanabilir. Kokusuz, sararmayan bir boyadır.

  Permolit Süper Tavan Boyası Teknik Özellikleri

  Görünüm : Mat, düz görünümlü tavan boyası.
  Renk : Beyaz
  Viskozite : 145 ± 5 KU
  Yoğunluk : 1.79 ± 0,02 gr/cm3
  Katı Madde : 72 ± 2 (120oC 30 dak).
  pH : 8,5 ± 1
  Sarfiyat Miktarı : Yüzey şartlarına bağlı olarak tek katta 6 – 7 m2/kg (11 – 15 m2/L)
  Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması tavsiye edilir.
  Kuruma Süresi : Dokunma kuruması 30 dak
  (23oC 50% HR) Tam kuruma 24 saat
  Katlar arası bekleme süresi 4-6 saat
  Parlama Noktası : – (Parlamaz)
  Ambalaj Şekli : 20 kg (10.8 L) – 17.5 kg (9.4 L) – 10 kg (5.4 L) – 3.5 kg (1.9 L) – 1 kg (0.5 L).

  Boyama Öncesi Nasıl Hazırlık Yapılmalı?

  Yeni sıvalı yüzeyler: Yüzeyler gözden geçirilerek kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek
  uzaklaştırılmalı, serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Yüzeyler üzerinde varsa çatlak, çukur veya kırıklar Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik İç Cephe Macunu ile düzeltilmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar kesinlikle temizlenmelidir.
  Eski boyalı yüzeyler: Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik İç Cephe Macunu ile macunlanarak düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam, kuru ve tozsuz olduğu kontrol edilmelidir.
  Astarlama: Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için sıva yüzeylere Permolit Permolak Su Bazlı Akrilik Astar veya Permolit Permosar Silikonlu Astar, alçı ve macun gibi çok emici yüzeylere ise Permolit Permobinder veya Permoten Saten Alçı Astarının tek kat uygulanması tavsiye edilir. Eski boyalı sağlam yüzeylerde renk değişikliği yapılmak isteniyorsa Permolit Permokapar Örtücü Astarlar’dan biri ile tek kat astarlama yapılmalıdır. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.
  İnceltme: Su ile hacimce %15 oranında inceltilmelidir.

  Permolit Süper Tavan Boyası Nasıl Uygulanır?

   

  Son kat uygulama için hazır hale gelen yüzeye fırça, rulo veya pistole ile en az 2 kat olarak tatbik edilir. Katlar arasında 4-6 saat beklenmelidir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR