Bianca Bi-Mix Antifriz 20 Kg
Bianca Bi-Mix Antifriz 20 Kg

Bianca Bi-Mix Antifriz 20 Kg (NEYZ128176)

5,00
Marka : BİANCA
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺974,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺749,50(KDV Dahil)
₺96,60 'den başlayan taksitlerle

 

Bianca Bi-Mix Antifriz 20 Kg

 

Donmaya Karşı  Direnç Kazandıran Sıvı Harç Katkısı

Çimentonun hidratasyonunu hızlandırıp, priz süresini kısaltarak, donmaya karşı direnç kazandıran, sıvı harç katkısıdır.

KULLANIM ALANLARI
Kışın beton ve harcın donmaya karşı korunmasında, -10ºC sıcaklığa kadar beton dökülmesinde, beton ve harcın erken priz alması istenilen yerlerde kullanılır.

ÖZELLİKLERİ
• Bi-Mix Antifriz, taze betonun içinde çimentonun su ile verdiği reaksiyonlar sonucu ilk andaki alüminat ve silikat jellerinin oluşumunu hızlandırır. Taze betonun hidratasyonunu çabuklaştırıp, hızla betonun sertleşme ve mukavemet kazanmasını sağlar. Dolayısı ile soğuk hava şartlarında (0ºC’nin altında) beton dökümünde betonun donma tehlikesini ortadan kaldırır.
• Bi-Mix Antifriz diğer alkali yapılardaki katkılar gibi çimentonun sertleşme süresini kısaltır, betonun ilk günlerdeki mukavemetini arttırır. Ancak daha sonraki mukavemet değerlerinde ve toplam basınç mukavemetinde düşme göstermez.
• Bi-Mix Antifriz, klorür ihtiva etmediği halde, aynı konsantrasyondaki klorürlü katkıdan daha aktiftir. Yapısı gereği donatıya korozif etkide bulunmaz. Ayrıca hızlı bir priz sayesinde erken kalıp alınması düşünülen yerlerde zaman tasarrufu sağladığı gibi kür uygulama sıcaklığı ve süresini azaltmasından dolayı da ekonomi sağlar.
• Bi-Mix Antifriz, taze betona akışkanlık kazandırma özelliğinden dolayı bir miktar su azaltma özelliği sağlar. Azalan su nedeni ile mukavemetler yükselir, ayrıca dona karşı direnç arttırılmış olur.
• Prefabrik ve prekast beton işlerinde taze betonun işlenebilirliğini arttırır.

Dikkat: Bi-Mix Antifriz, -10ºC’nin altındaki sıcaklıklarda ambalajında donduğu zaman oda sıcaklığında bekletilerek çözülmesi sağlanmalıdır. Çözülen malzemeyi iyice karıştırıp tekrar kullanabilirsiniz.

UYGULAMA
Bi-Mix Antifriz
 için tavsiye edilen katkı miktarı çimento ağırlığının %2 oranındadır. Bu oran çalışma koşullarına ve istenilen priz sürelerine göre %1 ile %3 arasında değişmektedir. Taze ve saf portland çimentosu kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca dozaj 300 kg/m³’ten (6 torba çimento) aşağı olmamalıdır. Harç karma suyundan, kullanılacak Bi-Mix Antifriz miktarı kadar azaltılır. Bi-Mix Antifriz, bu harç karma suyuna ilave edilerek kullanılır.

 

Sarfiyat
Harç İçerisindeki Çimento Miktarına Bağlı Olarak, Çimento Kuru Ağırlığının % 1-3'ü Oranında Karıştırılır.

 

Depolama
Kapalı Ve Orijinal Ambalajında (minimum -10ºc Ve Maksimum +90ºc'de) Uzun Süre Depolanabilir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR