Baumit Nivello Uno Kendinden Yayılan Şap 25Kg
Baumit Nivello Uno Kendinden Yayılan Şap 25Kg
Baumit Nivello Uno Kendinden Yayılan Şap 25Kg
Baumit Nivello Uno Kendinden Yayılan Şap 25Kg

Baumit Nivello Uno Kendinden Yayılan Şap 25Kg (BAUM000185)

4,67
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺311,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺239,50(KDV Dahil)
Barkod : 8699266314802
₺30,34 'den başlayan taksitlerle

 

Baumit Nivello Uno Kendinden Yayılan Şap 25Kg

Avantajlar

■ Çimento esaslı

■ Prüzsüz ve homojen üst yüzey

■ 3 - 20 mm uygulama kalınlığı

Teknik Özellikler

Renk : Açık gri

Maksimum tane büyüklüğü : 0,3 mm

Basınç mukavemeti sınıfı : C16 (TS EN 13813)

Ortalama basınç dayanımı : Yaklaşık 16 N/mm2 (TS EN 13813)

Eğilme mukavemeti : Yaklaşık 4 N/mm2 (TS EN 13813)

Yangına tepki : A1fl

Su karışım oranı : 5,5 – 6,0 litre/torba

Uygulama kalınlığı : 3 - 20 mm

Kap ömrü : 30 dk

Kaplamaya hazır olma süresi : 5 mm ye kadar 72 saat

Tüketim : Yaklaşık 1,8 kg/m2 (1 mm kalınlık için)

Raf ömrü : Açılmamış ambalajında ve kuru ortamda 9 ay

Ambalaj : 25 kg Kraft torba, 1500 kg palet

Ürün Tanımı

Çimento esaslı, polimerik ve puzolanik katkılar içeren, C16-F4 sınıfı, elle veya makine ile uygulanabilen, fabrika karışımı hazır kendinden seviye alan zemin şapıdır. Zemin bozukluklarını düzelten, sıvı halde pompalanabilen ve mükemmel yayılan, yüksek performanslı, yüzey gerilimsiz ve minimum çatlama riski olan bir üründür.

Kullanım Alanları

Tüm yapılarda, iç mekânlarda kullanılabilir. Çimento, beton ve asfalt esaslı yeni veya mevcut zeminler için uygundur. Hafif yüke maruz zeminlerde, yoğun trafiğe maruz kalmayan yerlerde, özellikle yaya ya da tekerlekli ofis araçlarının kullanıldığı mekânlarda kullanılabilir. Seramik, granit, mermer, parke, laminat, halı ve PVC kaplama döşemeleri öncesinde yüzey tesviyesi amacı ile uygulanır. Yerden ısıtma sistem boruları içerisinde kalacak şekilde uygulanamaz. Ahşap, metal ve plastik yüzeylere doğrudan uygulanamaz.

Referans Standartlar

• TS EN 13813

• CE belgelidir

• Bayındırlık Poz Numarası: 04.485

Uyarılar ve Öneriler

• Daha detaylı bilgi için Teknik Bilgi Föyü ve Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na bakınız

• Tüm teknik değerler ideal koşullar için verilmiştir (+23°C ve %50 nem). Çok sıcak veya çok nemli havalarda prizlenme süresi değişiklik gösterebilir

• Ürünler (Mevcut ortam şartlarında süresi değişmek üzere) tam kurumadan bir sonraki katman/ürün uygulamasına geçilmemelidir

• Ürün içine hazırlama esnasında herhangi bir yabancı malzeme ya da katkı ilave edilmemelidir

Yüzey Hazırlığı

Alt yüzey temiz, kuru (nem -% 4’ten fazla olmamalıdır), tozsuz, sağlam olmalı, donmuş, tuz/kireç kusmuş olmamalıdır. Üzerinde gevşek parçalar bulunmamalıdır. Zeminde çimento, sıva, alçı vb. maddeler var ise zemin temizlenmelidir. Uygun bir sanayi tipi elektrikli süpürge ile zeminin tozunun alınması tavsiye edilmektedir. Beton ve mevcut şap üzerine yapılacak uygulamalarda, yüzeyin astarlanması, tutuculuğun artırılması için önemlidir. Çatlaklar temel olarak 5 mm derinliğe kadar açılır ve Baumit Preciso ile doldurulur. Emici (gözenekli) yüzeylere Baumit Grund astar uygulanmalıdır. Duvarlar, kolonlar ve diğer yapısal elemanların bulunduğu tesviye tabakası ile kesişen yerlerde, en az 5 mm kalınlığında polietilen köpük veya benzeri elastik malzemelerden yapılmış kenar (dilatasyon) bandı uygulamak gerekir.

Uygulama Şartları

Tavsiye edilen çalışma ortam, yüzey ve ürün sıcaklığı +5°C ile +35°C arasındadır. Nem oranı yüksek veya çok sıcak havalarda ve özellikle doğrudan güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır.

Uygulama

Malzeme el mikseri ile kovada karıştırılmalı, 5 dakika dinlendirilmeli ve sonrasında tekrar karıştırılarak kullanılmalıdır. Hazırlanan karışım zemine dökülür. Hazırlanan karışımın en geç 30 dk. içerisinde uygulanması gerekmektedir. Uygulama istenirse bir şap makinesi kullanılarak da yapılabilir. Makine kullanımı, homojen karışım sağlanması ve uygulamanın hızlanması açısından tavsiye edilmektedir. Zemine dökülen şap, yardımcı malzemeler ile düzeltilir. Zeminin uygun hale getirilmesi ve ürünün gereken bölümlere ulaşması sağlanır. Uygulama sırasında en çok dikkat edilmesi gereken aşama ürünün üzerinde kirpi rulo gezdirildiği aşamadır. Kirpi rulo, şapın içerisinde hapsolmuş havanın dışarı atılmasını sağlar, olası kırılma ve çatlama riskini ortadan kaldırır. Düzeltme ve kirpi rulo uygulamalarının ardından tamamlanan uygulama kurumaya bırakılır. Yaklaşık 3-4 saat sonra üzerinde yürünebilir. 5 mm’lik bir tabaka için 72 saat sonra üzerinde işlem yapılabilir. 5 mm’nin üzerindeki her 1 mm kalınlık için 24 saat daha beklenmesi tavsiye edilmektedir. Şapın zamanından önce kuruması önlenmelidir. Doğal şartlar altında kuruması gerekmektedir. Cereyan yaptırılarak ya da dış etkenlerle kurumaya zorlanarak kurutulan şapın çatlama ve istenilen mukavemet şartlarına ulaşamama riski vardır.

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR