Baumit Klimafino Kireç Esaslı Saten Sıva 20/1
Baumit Klimafino Kireç Esaslı Saten Sıva 20/1
Baumit KlimaFino Kireç Esaslı Saten Sıva 20/1
Baumit KlimaFino Kireç Esaslı Saten Sıva 20/1

Baumit Klimafino Kireç Esaslı Saten Sıva 20 Kg (BAUM000120)

5,00
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺350,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺269,50(KDV Dahil)
₺34,74 'den başlayan taksitlerle

Baumit Klimafino Kireç Esaslı Saten Sıva 20 Kg

Kireç esaslı, yüksek nefes alma kabiliyetine sahip, elle veya makine ile uygulanabilen, nem dengeleme kabiliyetine sahip fabrika karışımı hazır macunsu sıvadır.

  • Yüksek oranda difüzyona açıktır

  • Yüksek kaliteli pürüzsüz yüzey

  • Zararlı madde içermez ve küfü engeller

 

Maksimum tane büyüklüğü:0,1 mm

Μ değeri:yaklaşık 15

Dökme yoğunluk:yaklaşık 1200 kg/m³

Kılcal su emme:W1Kullanım süresi/uygulama:Yaklaşık 8 sa (hava durumuna bağlı)Kılcal su emme:W1

Minimum sıva kalınlığı:1 mm (bkz. ambalaj uygulama)

Maksimum sıva kalınlığı:İşlem kademesine bağlı olarak 3 mmBasınç dayanımı:CS I

Bağ dayanımı :≥ 2,50 N/mm²

Isı iletkenlik katsayısı (λ):≤ 0,47 W/mK (P=%50)

Su buharı geçirgenlik katsayısı:μ ≤ 15

Yangına tepki:A1Donma – çözünmeye karşı dayanıklılık:NPD

Su karışım oranı:10 – 11 litre/torba

Tüketim:Yaklaşık 12 kg/m²/cm

Raf ömrü:Açılmamış ambalajında ve kuru ortamda 12 ay

Ürün Tanımı

Kireç esaslı, yüksek nefes alma kabiliyetine sahip, elle veya makine ile uygulanabilen, nem dengeleme kabiliyetine sahip fabrika karışımı hazır macunsu sıvadır.

Kullanım Alanları

Tüm yapılarda, iç cephelerde kullanılabilir. Tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, bims duvarlar ve tavanlar için uygundur. Üzerine gelecek kaplamanın, sıvanın nefes alma kabiliyetini engeller nitelikte olmamasına dikkat edilmelidir.

Referans Standartları

TS EN 998-1

 Yüzey Hazırlığı

Alt yüzey temiz, kuru, tozsuz, sağlam olmalı, donmuş, tuz/kireç kusmuş olmamalıdır. Üzerinde gevşek parçalar bulunmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde boşluklar veya tamir gerektirenbölgeler var ise uygulama öncesinde düzeltilmelidir. Aşırı sıcak havalarda, kuru ve emici yüzeyler uygulama öncesinde ıslatılmalıdır. Brüt beton, gazbeton ve gerekli yüzeyler ön serpme ya da uygunastar ile sıvaya hazırlanmalıdır. Ön serpme ya da astar, uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır. Baumit KlimaFino, alçı içerikli uygulama yüzeylerine ve ayrıca alçı içerikli ürünlerle birlikte (örn. elektrikçi sıvası) uygulanmamalıdır. Kablolar ve profiller sadece hızlı priz alan çimentolu harçlar ile sabitlenmelidir.

Uygulama Şartları

Tavsiye edilen calışma ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasındadır. Nem oranı yüksek veya çok sıcak havalarda uygulama şartlarına dikkat edilmelidir. Alçı esaslı alt yüzeylere doğrudan uygulanmamalıdır.

Uygulama

Ürünün elektrikli bir karıştırıcı ile yavaş devirde karıştırılarak hazırlanması sıvanın performansı açısından önemle tavsiye edilmektedir. Malzeme, çelik mala ile tüm yüzeye eşit miktarda uygulanmalıdır. Uygulama sonrası yüzey perdah malası ile düzeltilmelidir. İstenirse, birinci kat sertleştikten sonra ikinci kat ürün ince bir katman olarak uygulanır ve perdahlanır. Katman kalınlığının 3 mm’yi geçmemesine dikkat edilmelidir. Kesinlikle düzeltme işlemi için ıslak sünger kullanılmamalıdır. Üzerine çıkılacak kalınlıklarda file kullanımı önerilir. Kuruma süresi boyunca gerek duyuldukça sıvanın ıslatılması tavsiye edilir. Saten macun tam kuruduktan sonra yüzey zımparalanarak boyaya hazır hale getirilir.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR