Baumit B-30 Kuru Beton 40Kg
Baumit B-30 Kuru Beton 40Kg
Baumit B-30 Kuru Beton 40Kg

Baumit B-30 Kuru Beton 40Kg (BAUM000006)

4,25
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺207,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺159,50(KDV Dahil)
Barkod : 8699266311405
₺20,20 'den başlayan taksitlerle

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

  

* Ambalajlı ürünlerde en yüksek basma kuvveti

* Üzerinde gezinilebilen yüzeyler için de uygundur

 * Ürün Tanımı

Çimento esaslı, polimer katkılar içeren, C30 sınıfı, fabrika karışımı hazır kuru beton harcıdır.

*Teknik Özellikler


Renk:Gri

Maksimum tane büyüklüğü:4,0 mm

Basınç mukavemeti:C30

Ortalama basınç dayanımı:Yaklaşık 30 N/mm²

Eğilme mukavemeti:Yaklaşık 6 N/mm²

Yangına tepki:A1fl

Uygulama kıvamı:C1-F38 sınıfı

Uygulama sonrası sıcaklık dayanımı:(-30°C) – (+80°C)

Su karışım oranı:4,0 - 4,5 litre/torba

Uygulama kalınlığı:Minimum 5 cm (Daha ince kullanım için danışınız)

Üzerinde yürümeye hazır olma süresi:3 gün

Yük uygulamaya hazır olma süresi:21 gün (Tam prizlenme)

Tüketim:Yaklaşık 20 kg/m² (1 cm uygulama için)

Raf ömrü:Açılmamış ambalajında ve kuru ortamda 12 ay

Ambalaj:40 kg Kraft torba, 1.600 kg palet

 

* Kullanım Alanları

Tüm yapılarda, iç ve dış mekânlarda kullanılabilir. Fabrika karışımı bu ürün, homojen karışımı sayesinde uygulamanın her noktasında aynı ve yüksek kalite sunar. Konut ve bahçe alanlarında, mantolama ve kalıp taslarının doldurulmasında, bahçe duvarlarında, destek ve payandalarda, duvar, döşeme gibi eleman yüzeylerindeki boşlukların doldurulmasında, kapı ve pencere lentolarında, kiriş ve lentolarda, kat döşemelerinde, prefabrik döşemelerin montajında, döşeme ızgaralarında, merdivenlerde, zemin döşemelerinde, bacalarda/ tesisat boşluklarında ve daha başka birçok alanda kullanılır.

 

Uyarılar ve Öneriler Daha detaylı bilgi için Teknik Bilgi Föyü ve Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na bakınız Tüm teknik değerler ideal koşullar için verilmiştir (+23°C ve %50 nem). Çok sıcak veya çok nemli havalarda prizlenme süresi değişiklik gösterebilir• Ürünler (Mevcut ortam şartlarında süresi değişmek üzere) tam kurumadan bir sonraki katman/ürün uygulamasına geçilmemelidir• Ürün içine hazırlama esnasında herhangi bir yabancı malzeme ya da katkı ilave edilmemelidir

* Yüzey Hazırlığı

Alt yüzey temiz, kuru, tozsuz, sağlam olmalı, donmuş, tuz/kireç kusmuş olmamalıdır. Üzerinde gevşek parçalar bulunmamalıdır. Zeminde çimento, sıva, alçı vb. maddeler var ise zemin temizlenmelidir. Uygun bir sanayi tipi elektrikli süpürge ile zeminin tozunun alınması tavsiye edilmektedir. Beton ve mevcut şap üzerine yapılacak uygulamalarda, yüzeyin astarlanması, tutuculuğun artırılması için önemlidir.

*Uygulama Şartları

Tavsiye edilen çalışma ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasındadır. Nem oranı yüksek veya çok sıcak havalarda ve özellikle doğrudan güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır.

* Uygulama

Malzeme betoniyer veya el mikseri ile kovada karıştırılmalı, 5 dakika dinlendirilmeli ve sonrasında tekrar karıştırılarak kullanılmalıdır. Mala ya da gerekli diğer el aletleri yardımı ile yayılması ve düzeltilmesi sağlanır. Harcın zamanından önce kuruması önlenmelidir. Doğal şartlar altında kuruması gerekmektedir. Cereyan yaptırılarak ya da dış etkenlerle kurumaya zorlanarak kurutulan harcın çatlama ve istenilen mukavemet şartlarına ulaşamama riski vardır. Ürünün uygulandığı günden itibaren 1 hafta boyunca dış ortam koşulları çok zorlayıcı ise, üzerinin örtülmesi ya da ıslatılması gerekmektedir.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR