Alçılam Tavan Plaka Vinil Kaplı 238 Desenli 60x60 (1 Paket 8 Adet/ 2,88 M2)
Alçılam Tavan Plaka Vinil Kaplı 238 Desenli 60x60 (1 Paket 8 Adet/ 2,88 M2)
Alçılam Tavan Plaka Vinil Kaplı 238 Desenli 60x60 (1 Paket 8 Adet/ 2,88 M2)

Atışkan Alçılam Tavan Plaka Vinil Kaplı 238 Desenli Beyaz 60x60 (1 Paket 8 Adet/ 2,88 M2) (NEYZ133927)

5,00
Marka : ATIŞKAN
İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺349,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺299,50(KDV Dahil)
₺38,60 'den başlayan taksitlerle

 

Atışkan Alçılam Tavan Plaka Vinil Kaplı 238 Desenli Beyaz 60x60 (1 Paket 8 Adet/ 2,88 M2)

 

Alçı levhadan yapılan asma tavan karolam, 1970'lerden ve öncesinden beri İngiltere pazarında çok popüler olmuştur. Alçı tavan karolarının bileşimi, panellerin çok sağlam ve aynı zamanda ses yalıtımında iyi olmasını sağlar. Pürüzsüz vinil yüzey, temizlik için mükemmel bir yüzey sağlar ve arkasındaki malzemeyi nem ve nemden korur. Vinil karolar nemli bir bezle kolayca silinebilir ve mikro organizmaların ve bakterilerin yüzeylerinde birikmesini engeller. 

 

Vinil Kaplı Karolam Asma Tavan İçin Uygulamalar

  • Ticari Mutfaklar- mutfak ortamında hijyen önemlidir ve barlar ve restoranlar açık kalabilmek için belirli hijyen kriterlerini karşılamalıdır! Temizlik deyince aklınıza ilk gelen tavan olmayabilir ama mutfak alanı buhar vb. Nedenlerden dolayı çok nemli olduğu için tavanın silinip kolaylıkla dezenfekte edilebilmesi çok önemlidir. Tavanın nem direnci de önemlidir çünkü yeterince dayanıklı değilse tavan nemlenecek ve sarkacaktır.
  • Temiz Odalar- temiz odaların dezenfekte edilmesi esastır, düzenli olarak dezenfektanla yıkanıp silinmeleri gerekir, böylece tavan karoları bu neme ve dezenfektan kimyasallarına dayanabilmelidir.
  • Duş ve Soyunma Odaları- Sıcak duşlardan ve buharlı odalardan gelen ısı ve nem, doğru ürün kullanılmadığında eğilmiş tavan döşemeleri anlamına gelebilir, bu ortamların da genel hijyen derecelendirmelerini karşılamaları için düzenli temizliğe ihtiyacı vardır.
  • Tuvaletler- diğer uygulamalarda olduğu gibi, bu alanların düzenli olarak temizlenmesi ve kullanılan karoların nem hasarına dayanıklı olması gerekmektedir.

 

Karolam Asma Tavan Yapımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ara ve ana taşıyıcıların üzerinde sabitlenen performans kımına kot farkı saptanmayacak şekilde monte edilerek bağlanmalıdır.
Temel taşıyıcı sistem, bina fonksiyonlarını göz önüne alarak L şeklinde köşebent profiline döşenmelidir.
Profillerin kesişim noktalarında açık bulunmamasına önemle dikkat edilmesi gerekir.
Yük sarkmalarını önlemek amaçlı askı çubuklarının bağları son derece sıkı olmalıdır.
Karolam asma tavanların içerilerinde kesinlikle havalandırma boşluğu olmamasına dikkat edilmeli ve hava akımının bulunduğu yerlere önem verilmelidir.
Havalandırma çıkışları mutlaka mazgallar ile yapılmalıdır, aksi takdirde tavan içinde sıkışma yapar.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR