Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton zeminlerde, mükemmel su izolasyonu gücü)
Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton zeminlerde, mükemmel su izolasyonu gücü)
Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton Zemin, Su İzolasyon Ürünü)
Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton Zemin, Su İzolasyon Ürünü)
Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton Zemin, Su İzolasyon Ürünü)
Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton zeminlerde, mükemmel su izolasyonu gücü)

Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton zeminlerde, mükemmel su izolasyonu gücü) (NEYZ125090)

5,00
Marka : ZBS
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺6.311,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺4.855,00(KDV Dahil)

Zbs Water Cut BN 12 Kg - (Beton zeminlerde, mükemmel su izolasyonu gücü)

Silikon Polimerli, Beyaz şeffaf, Su İzolasyon Malzemesi

TANIM  : Su bazlı, Silikon Polimer emülsiyon esaslı, Dış koşullara dayanıklı, Darbe ve aşınmalara karşı dirençli. Hızlı kuruyan, Kolay uygulanabilen. İlave işçilik maliyeti oluşturmayan, Beyaz Şeffaf olduğu için uygulandığı yüzeyin görsel etkisini bozmayan, su izolasyon malzemesidir.

KULLANIM ALANI ve ÖZELLİKLERİ : ZBS WaterCut Bn, Beton, Helikopter beton, Şap, Çimento esaslı yüzeyler, açık-kaplı teraslarda, çatılarda, açık-kapalı otoparklarda, Seramik,Granit, traverten v.s. zeminlerin derzlerinde,  çimento esaslı her türlü zeminlerde, pozitif taraftan su emen duvarlarda kullanılır. Çok İnce yapısı sayesinde, uygulandığı zemin tarafından hızlı emilerek, yüzeye içeriden tutunur ve silikon polimer yapısı sayesinde tüm gözenekleri doldurur ve yüzeyi su geçirimsiz yapar. Yüzeyin içine işleyerek, içeriden tutunduğu için meteorolojik koşullardan ve zemin trafiğinden etkilenmez. Beyaz Şeffaf yapısı ile uygulandığı yüzeyin görüntüsünü kapatmaz. Mattır. Zamanın etkileri ile kaybolabilecek bir parlaklık vermez. Nefes alır. Yapı içi difüzyon dediğimiz, binalarda oluşan, içeriden dışarıya nem ve hava sirkülasyonuna engel olmaz. Özellikle üzerine çıkılabilen açık teraslarda güvenle kullanılır. U.V den, güneşin aşındırıcı etkilerinden ve diğer Meteorolojik koşullardan etkilenmez, Yaya ve Araç trafiğinin yaratacağı darbe, sürtünme ve aşınma etkilerine karşı son derece dirençlidir. Yanmaz. İç ve dış mekânlarda kısa sürede uygulanır. Kokusuzdur. Uygulama esnasında rahatsız edici etki yaratmaz. Hızlı kurur. Kürlenme sonrası, emilimsiz yüzeylerin (seramik, granit, mermer v.s ) üzerindeki kalıntıları kolayca temizlenebilir. Leke bırakmaz.

 

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulama yapılacak yüzeyde çatlak veya kopan parçalar varsa ZBS 2K TAMİR MACUNU ile tamir edilir. Çatı, teras, Balkon, açık yada kapalı alan izolasyonlarında, tüm köşe ve kenarlar yine ZBS 2K TAMİR MACUNU ile pahlanmalıdır. Su izolasyonlarında akan su ile duran su izolasyonlarının birbirinden farklı olduğu unutulmamalıdır. Şunu demek istiyoruz; şayet, çatı ve terasınızda suyun göllenme yaptığı çukurluklar var ise, bu bölgeler, çimento esaslı yapı kimyasalları ile yada ZBS 2K TAMİR MACUNU ile doldurulup, meyil verilerek suyun göllenmesine (sürekli durmasına) engel olunmalıdır. Zira, duran su her zaman mevcut izolasyona ve yapınıza zarar vererek, izolasyonunuzun ömrünü kısaltır. İleride O bölgelerden zamanla su kaçakları oluşabilir. Uygulama öncesi, ürünün emilimine engel olabilecek,  Zeminde yağ, kir, toz olmamalıdır. Zeminin üstünde ve betonun içinde nem olmadığından emin olunmalıdır. Derzler kırılmış yada kopmuş ise derz dolguları yenilenmelidir. Kalkan ya da yerinden oynayan kaplamalar kaldırılarak yeniden sağlamlaştırılmalıdır. Çatı ve Teras betonlarının zeminlerinde uygulama yapılırken kenar ve köşelerin pahlanmasının (doldurulmasının) maximum izolasyon etkisi sağlayacağı unutulmamalıdır. Mevcutta, mastik ve silikon uygulamaları eskimiş ya da yok olmuş ise bunlarda tamir edilir ve yüzey eksiksiz olarak,  yalıtım uygulamasına hazır hale getirilir. Zemin yıkanmış ise mutlaka kurumaya bırakılmalı ve tam olarak kuruduğundan emin olunduktan sonra uygulama yapılmalıdır. Zira yüzey kurumuş olur. Ancak, beton içi nem henüz kurumamışsa, izolasyon etkisi oluşmaz.  Yağışlı ve kurak havalarda uygulama yapılmamalıdır. 

UYGULAMA: Hazırlanan yüzeye ZBS WaterCut Bn uygulamadan önce ürün iyice karıştırılır, fırça yada rulo yardımıyla 2 kat yada daha fazla olarak, yüzeye iyice yedirilir. Uygulamanın yapıldığı alanda parepet duvarı ve yan duvarlarda var ise dikine olarak duvarlarada 40 cm kadar uygulanarak, bohçalama yapılmalıdır.  Çok ince ve kristalize yapısı sayesinde zemin tarafından hızla emilerek, en küçük gözeneklere kadar betonda ilerler. Uygulanan yüzey, 2-3 saat (açık ve güneşli alanda) kapalı alanlarda kuruma süresi biraz uzayabilir. kurumaya bırakılır.  İkinci kat uygulama  tekrar aynı işlemler ile yeniden yapılır ve 3-4 saat kürlenmeden sonra uygulama sonlandırılır.

 

KAPALI ALANLARDA UYGULAMA YAPARKEN, ALANIN İYİ HAVALANDIRILMASI, MASKE KULLANILMASI VE ÇOK ÜZÜN SÜRE ORTAMDA KALINMAMASI GEREKMEKTEDİR.

FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLERİ :

RENK Şeffaf.( Beyaz)
KURUMA ZAMANI 240 dk. ( 24-30 °C’de)
UYGULAMA ARAÇLARI Rulo, fırça
SARFİYAT I(Teorik) 0,150 – 0,200 g/m² (1 kova ile ortalama çift katta 70 m2)
İNCELTME Kullanıma hazırdır.Çok incedir. İnceltme gerektirmez.
AMBALAJ ŞEKLİ 12 Kg / Plastik Kova
RAF ÖMRÜ Kuru / serin ortamda ve orijinal ambalajında en az 3 yıl


Ürünün Uygulamasına Linkten Ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/Qy0iKUig-dA

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR