Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042
Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042

Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042 (NEYZ129556)

5,00
Marka : ZBS
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺8.183,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺6.295,00(KDV Dahil)

Zbs Kurşun Boyası 20 Kg - Ral 7042

 

 

Osmanlı’dan bugüne kadar bir çok ibadet merkezinde, cami kubbelerinde, şadırvanlarda, tarihi eser yapılarında, çatı malzemesi olarak kurşun kaplama levhalar kullanılmıştır. Bunun sebebi ise kurşun metalinin yumuşak olması nedeniyle, meteorolojik koşullar karşısında, soğuk ve sıcağa karşı en az reaksiyon veren güçlü ve koruyucu bir metal türü olmasıdır. Ancak, tüm bu özelliklerine karşın, Kurşun kaplamalarda zamanın ve meteorolojik sebeplerin aşındırıcı etkilerine karşı yenik düşerek, deforme olabilirler. Bu yüzden, kolay tamir ve restore edilebilmeleri için ZBS KURŞUN BOYASI ürünümüzü geliştirdik.

ÜRÜN TANIMI :

ZBS KURŞUN BOYASI; MMA reaktif yüksek reçine bağlayıcıyla güçlendirilmiş, bünyesinde barındırdığı özel nitelikli kimyasal bileşenleri sayesinde, maximum elastikiyet sağlayarak, yüzeydeki genleşmeleri kendi içinde absorbe edebilen, kurşun yüzeylerin zeminleri için uzun süren AR-GE çalışmaları sonucu özel olarak iyileştirilmiş ve geliştirilmiş, selülozik bağlayıcıları sayesinde, kurşun yüzeyler üzerinde, maximum aderans kabiliyetine sahip çok güçlü ve koruyucu bir zemin boyasıdır. Su geçirmez. AR-GE ve laboratuvarlarımızda yaptığımız aşındırma, direnç, UV ve darbe testleri sonucunda elde ettiğimiz yüksek dayanım ve uzun ömürlü kullanım etkisi sonucunda, ileride tekrar bir tadilat maliyeti gerektirmeyeceği için çok ekonomiktir. ZBS KURŞUN BOYASI ürünümüzün orijinal rengi, kurşun metaline en yakın renk olan, Ral 7042 (GRİ)  rengidir. İstenirse, ZBS Renk Kartelasının 300 ad rengi içinden, renk üretimi yapılabilir. Aşağıdaki linkte yer alan videoda, cami kubbesinin, kurşun zemini üzerine ZBS KURŞUN BOYASI 'nın uygulama videosu yer almaktadır. Ürünün orijinal rengini buradan görebilirsiniz

KULLANIM ALANLARI ve DETAYLARI :

ZBS KURŞUN BOYASI; Cami kubbe, minare ve çatıların, şadırvanların, yalıların, kasırların, tarihi eser yapılarının v.b yapıların çatılarının, cumbalarının yada farklı bölgelerinin, kurşun kaplamalarının, yıpranmış ve deforme olmuş yüzeylerinin yenilenerek, restore edilmesi işlemleri için kullanılır. 20 kg’lık metal kovalarda satışa sunulmaktadır. Uygulama yapılacak kurşun yüzey üzerinde; kir, toz, yağ, nem gibi aderansa engel olabilecek etkenler yüzeyden arındırılmalıdır. 20 kg’lık 1 kova ZBS KURŞUN BOYASI’na %10 oranında ZBS SELÜLOZİK TİNER ilave edilerek, homojen olana kadar, iyice karıştırıldıktan sonra, yüzeye rulo, fırça veya pistole ile tek kat yada 2 kat olarak uygulanır. Ortalama 15-35 c0 arası sıcaklıklarda uygulama yapılmalıdır. Güneş ışınlarının çok yoğun ve etkili olduğu öğlen saatlerinde uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Mümkün oldukça sabah ve akşam üstü saatleri seçilmelidir. Yüksek ısılarda yapılan uygulamalarda,  ZBS KURŞUN BOYASI çok hızlı kuruma reaksiyonu gösterebileceğinden, zeminde rulo izleri oluşturabilir. Yine yüksek ısının olduğu uygulama ortamlarında, ZBS KURŞUN BOYASI’nın bünyesinde barındırdığı selülozik havaya karışabileceğinden ürün kıvamında (vizikozite) kalınlaşma (yoğunluşma) görülebilir. Böyle bir durumda, ZBS SELÜLOZİK TİNER ilave edilip, homojen olarak karıştırılarak, istenilen uygulama kıvamı yeniden oluşturulabilir.

 

 

Dilerseniz, ZBS KURŞUN BOYASI uygulamasından sonra, tek kat olarak, şeffaf ZBS GUARD VERNİK uygulaması yaparak, ZBS KURŞUN BOYASI 'nın dayanımını ve ömrünü maximize edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR