Zbs İzowall Termal Isı Yalıtım Boyası (m2)
Zbs İzowall Termal Isı Yalıtım Boyası (m2)
Zbs İzowall Termal Isı Yalıtım Boyası 18Kg
Zbs İzowall Termal Isı Yalıtım Boyası 18Kg

Zbs İzowall Termal Isı Yalıtım Boyası 18Kg (NEYZ125099)

5,00
Marka : ZBS
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺10.647,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺8.190,00(KDV Dahil)

 Zbs İzowall Termal Isı Yalıtım Boyası 18Kg

 

18 KG ile ortalama 12 M2'lik alana uygulama yapılabilir.

 

İZOWALL TERMAL ISI YALITIM BOYASI

Özel modifiyeli Elastomerik reçine esaslı ve özel işlemlerden geçirilerek vakumlanmış doğal küreciklerden oluşmuş desenli ısı yalıtım kaplamasıdır.

TANIM : Özel modifiyeli Elastomerik reçine esaslı ve özel işlemlerden geçirilerek vakumlanmış doğal küreciklerden oluşmuş desenli ısı yalıtım kaplamasıdır.

 

ÖZELLİKLERİ: Su bazlı olup ısı, su, ses izolasyonu sağlar ve yangına dayanıklıdır. Yüksek nefes alma özelliğine sahiptir.

UYGULANACAK YÜZEYLER: Her türlü sıva, brüt beton, eski boyalı iç ve dış cepheler ile her türlü çatı, metal ve ahşap yüzeylerin kaplanmasında güvenli ve garantili şekilde kullanılır.

UYGULAMA: Her türlü yağ, kir ve tozdan temizlenmiş ve yüzey tamiratı yapılmış yüzeylere uygulama yapılmalıdır. İzotermal Isı Yalıtım Kaplaması Uygulaması, 4 kat uygulamadan oluşmaktadır.( 1 kat astar, 2 kat kaplama ve 1 kat cila).Uygulama yapılmadan önce zemine İzotermal İzolasyon Astarı fırça ya da rulo ile zemin doyurularak uygulanmalıdır. Astar uygulanmasından en az 2 saat sonra kaplama uygulaması yapılmalıdır. Kaplama uygulaması yapılmadan önce malzeme mikser ya da mekanik karıştırıcı ile homojen şekilde karıştırılmalıdır. Kullanıma hazırdır. Saten rulo ile uygulama yapılması önerilir. Uygulama yapılırken rulo tamamen kovaya batırılıp malzemenin tamamen ruloyu sarması sağlanır, rulodaki fazla malzeme silkelenerek kovaya akıtılması sağlanır. Yüzeye rulo bastırılmadan ve yavaşça uygulanmalıdır. Rulodaki malzeme rulo genişliğinde yaklaşık, yukardan aşağıya 80-90 cm yüzey boyar. Bu şekilde yaklaşık 2-3 m² alan boyandıktan sonra yüzeye tamamen yayılması için yukardan aşağıya ve sağdan sola yüzey iyi ce taranmalı ve yüzeye desen vermek içinde mutlaka yukardan aşağıya doğru tek yönde desen verilmelidir. Düzgün bir yüzey görüntüsü için desenin yönü mutlaka aynı yönde olmalıdır. İlk kat uygulamasından en az 6 saat sonra, ilk kattaki uygulamanın aynısı ikinci kat uygulaması olarak yapılmalıdır. İkinci kat uygulamasından en az 6 saat sonra İzotermal İzolasyon Cila uygulaması yapılarak yüzeyin parlak görünüm kazanmasını ve her türlü dış etkenlere karşı korunma kazanması sağlanır.

UYARI: Metal yüzeylere uygulama yapılmadan önce antipas ile yüzey korozyonlara karşı  korunmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

İzotermal ısı yalıtım kaplama malzemesi; 2200-2400°C’de eritilen silikatların havayla

Şişirilerek içerisinde durgun hava bırakılan, mikron boyutunda silikat küreciklerden oluşur.

Bu kürecikler UV dayanımlı, Isı, Su, Ses, ( tiz sesler ) yalıtımı yapar.

 

Radyan Isı reflekte özelliğine sahiptir

 

Hafif bir malzeme olduğu için duvarlarınıza 1m²’de yaklaşık 600-700gr. Yük bindirir.

 

İlk 5 ile 10 yıl içerisinde yalıtım değeri %10-15, değerinde artar asla eksilmez. Ancak diğer sistemlerde ise; tam aksine ilk 4-5 yıl sonra %40-45 oranında yalıtım kabiliyetini kaybeder hatta yapılan masrafı amorti etmeden özelliğini kaybeder.

 

Diğer yalıtım malzemeleri Isı veya soğuğu üzerinde biriktirir ve doyum noktasına ulaştıktan sonra aktarır, bu da hem içerilerin ısınmasına hem de dış duvarlardaki normal hava sıcaklığının %40-50 daha fazla artırarak çevrede sera etkisi yapar.

 

Ancak izotermal reflekte özelliği nedeniyle bu olumsuzluğu önler.

 

Klasik uygulamalar binalara nefes aldırmaz. İzotermal nefes aldırır.

 

Dış cephelerde soft ve açık renkler tercih edilmelidir. Çükü koyu renkler solma işlemi hızlı gerçekleştiği gibi yansıtma özelliğini de azaltır.

 

İzotermal ılıman bölgelerde ortalama 2mm. Kalınlıkta renkli olarak uygulanır. Soğuk bölgelerde 3+2mm. Kalınlıkta uygulanır ( izo-plus+izotermal ) uygulanır.

 

İzotermal tamamen doğal bir malzeme olup. Çevreye veya insan vb. sağlığına zarar verecek bir içerik bulunmaz.

 

Doğal olduğu için tabiat şartlarına dayanımı çok yüksek olup. Bina ile birlikte yaşayacak bir üründür.

 

10-15 yıl sonra renk değiştirmek veya yeniden boyama istendiğinde her türlü dış cephe boyası ile boyanabilir. Veya üzerine renkli 1.kat izotermal ısı yalıtım kaplaması yapılabilir. İzotermal ısı yalıtım kaplaması 650°C ısıda deforme olmaya başlar,900°C’ye kadar ısıya dayanır, alev yürütmez yangına sebebiyet vermez.

A-1 Yanmazlık sınıfıdır.

 

Nem ve rutubete son verir.

 

Su geçirmez, su geçirmezlik değeri >0,1’dir.

 

İzotermal ısı yalıtım malzemesi kanserojen veya radyoaktif madde içermez.

 

İzotermal ısı yalıtım kaplaması su bazlı bir ürün olup, tamamen doğaldır.     

 

 

Parlaklık  Mat
Renk    300 farklı renk seçeneği için ZBS kartelasını tıklayınız
Katı Madde   % 70±2 (Ağırlıkça)
Yoğunluk  0,80 gr/cm³
Uygulama  Saten rulo ya da püskürtme
Püskürtme basıncı   40Bar/580 psi
Meme Çapı     0,021”- 0,027”
Alevlenme Noktası  Yanmaz
Tek Kat Kuru Film Kalınlığı 

1,5- 2 mm

 

 

 

SARFİYAT Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre sarfiyatı 1,2-1,3 kg/m²’dir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
KURUMA SÜRESİ (20°C, %65 HR’de Dokunma kuruması: 2 saat, İkinci kat uygulaması: 6 saat, Son kuruma: 24 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).
DEPOLAMA: Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

 

TEHLİKE ve GÜVENLİK UYARILARI

R 43: Cilt ile temasında hassasiyet oluşturabilir. S 2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. S 23: Buharını solumayın. S 24/25: Göz ve cilt ile temasından sakının. S 37: Uygun eldiven giyin. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin. S 56: Bu maddeyi ve kabını tehlikeli veya özel atık toplama yerlerinde bertaraf edin/ettirin.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR