Zbs Çift Kompenantlı Zemin Boyası 20Kg
Zbs Çift Kompenantlı Zemin Boyası 20Kg

Zbs Çift Kompenantlı Zemin Boyası 20Kg (NEYZ125093)

5,00
Marka : ZBS
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺6.480,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺5.735,00(KDV Dahil)

* Renklendirilen boyalarda değişim yapılmamaktadır.

Zbs Çift Kompenantlı Zemin Boyası 20Kg

 

 

 

Yaya Geçidi ve Kalın Çizgi gibi Et kalınlığı yüksek Boya uygulamaları için uygundur.

Metil metakrilat reaktif reçine esaslı, çift bileşenli, dayanımı yüksek, meteorolojik koşullara karşı koruyucu ve dayanıklı, katalizör katılmasıyla hazır duruma gelen, kolay uygulanabilen zemin boyasıdır.

KULLANIM ALANI ve ÖZELLİKLERİ :

Çok uzun ömürlüdür, uygulandığı yüzeye çok iyi tutunur. Çabuk kurur. Uygulamadan 1 saat sonra zemin kullanıma hazırdır.  UV ışınlarından ve diğer atmosfer şartlarından kir, toz, egzoz ve yağdan etkilenmez. Alt yüzey ile beraber çalışmasını sağlayan termoplastik esneme kabiliyetine sahiptir. Soğuk uygulama boyası olduğu için, sıcak uygulama boyasında tatbikat esnasında olabilecek tehlikeler bulunmaz. Gece görünüm özelliğine sahiptir. Asfalt, beton, yüzey sertleştirici, mozaik, Epoksy, Seramik, granit vb. yüzeylerde rahatlıkla kullanılır.

Özellikle ağır yük ve trafiğe sahip alanlar için çok idealdir.  Çizgi, ok, yaya geçidi, harf ve sayı uygulamaları gibi şablon baskılar rahatlıkla yapılabilir. Şehir içi ve dışı yollar,  Endüstriyel alanlarda, imalathane ve depolarda, Havaalanlarında ve tersanelerde, Askeri alanlarda, Otoparklarda,Sitelerde, Köprülerde, Alışveriş merkezlerinde vb alanlarda kullanılmaktadır. ZBS çift kompenantlı yol boyası, trafik sirkülâsyonunun yoğun olduğu yerlerde uyarı ve hızkesici amaçlı olarak kullanılabilir. "Profil Atlama" olarak isimlendirilen sistemde ZBS çift kompenantlı boya özel aparatlar yardımıyla yola tatbik edilir. Şekli itibariyle araçlar üzerinden geçtiğinde araçta hafif sarsılma meydana getirerek ve lastiklerden ses çıkmasına yol açarak sürücüyü uyarır. Bu şekilde araç sürücüsü hızını düşürerek daha güvenli bir sürüş sağlar. Profil atlama daha çok yavaşlanması gereken kavşaklardan önce, banket ve ofset çizgilerinde uyarı amaçlı kullanılır. ZBS çift kompenantlı boya ile uygulanan diğer bir sistem de "Hız Kesici" lerdir.Hız kesiciler yol boyunca sürüş yönüne dik olarak uygulanırlar ve girintili çıkıntılı yüzeyi sayesinde profil atlama ile aynı şekilde sürücüyü uyarırlar. Fakat çıkardığı ses ve sarsma etkisi daha hafiftir. Profil atlamadan farklı olarak, tehlikeli virajlara yaklaşmadan önce uyarı amaçlı olarak kullanılırlar.

UYGULAMA ŞEKLİ :

Uygulama yapılacak yüzeydeki tüm kir, yağ temizlenerek, yüzey; temiz, tozsuz ve kuru hale getirilmelidir. Uygulama alanı iyi havalandırmaya sahip olmalıdır. Havalandırması olmayan kapalı mekanlarda koku yoğunluğu rahatsız edebilir. ZBS Çift Komp. Yol  Boyası,  bir kova içerisinde düşük hızlı bir mikser ile yaklaşık 3 dakika homojen bir şekilde, ortalama % 2 oranında Herter sertleştiricisi ilavesiyle  karıştırılıp, bekletilmeden uygulama alanına dökülmelidir. Mala ile self- leveling bir şekilde yayılır. Boya kurumadan, cam tozu yere uygulanmış yaş boya üzerine atılır. Çok sıcak havalarda güneş altında tatbikat yapılmamalıdır. Gölgeli saatler ve kuru hava şartlarında uygulama yapılması gerekmektedir. ZBS Çift Kompenantlı Boya' herteri ile  karıştırdığınızda, uygulama yapmak için maximum 15-30 dakika vaktiniz vardır. Bu seriyi aştığınızda, ürün sertleşeceği için kullanılamaz hale gelebilir. Bu yüzden, kullanabileceğiniz süreye kadar karışımı yapmanızda fayda vardır.

FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLERİ :

 

KURUMA ZAMANI 20°C sıcaklıkta, % 50 bağıl nem oranında,  maximum 15–30 dakikadır.
UYGULAMA ARAÇLARI Özel apartı, Profil atlatma aleti, spatula, Mala
SAFRİYAT I 1-3 mm kalınlığında uygulandığında sarfiyatı 5-6 kg/m²’ dir.
AMBALAJ ŞEKLİ 20 Kg / Teneke Kova (A+B Komp.)

 

TEHLİKE UYARILARI

H225 Kolay alevlenir sıvı ve buhar.
H302+H312+H332 Yutulduğunda, ciltle temas ettiğinde veya solunduğunda zararlıdır
H315 Cilt tahrişine yol açar.
H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.
H335 Solunum yolu tahrişine yol açabilir
H373 Uzun süreli veya tekrarlı maruz kalma sonucu organlarda hasara yol açabilir

 

 

Herter Sertleştirici Kullanım Oranları:

 

Sıcaklık (oC) Sıcaklık (oC) Kullanma Süresi (Dakika) Kuruma Süresi (Dakika)
10 3 14 45
20 2 10 30
30 0,5 12 30
40 0,2 11 28

 

Ürünün Uygulamasına Linkten Ulaşabilirsiniz:https://youtu.be/7kjXm87K55I

En Çok Tercih Edilen Renkler:

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR