Baumit E-225 Zemin Şapı 40 Kg
Baumit E-225 Zemin Şapı 40 Kg
Baumit E-225 Zemin Şapı 40 Kg

Baumit Solido 225 Zemin Şapı 40 Kg (BAUM000055)

5,00
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺213,85(KDV Dahil)
İndirimli : ₺164,50(KDV Dahil)
Barkod : 8699266311184
₺20,84 'den başlayan taksitlerle

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

 

 

* Ürün Tanımı

Çimento esaslı, polimer katkılar içeren, C20-F5 sınıfı, elle veya makine ile uygulanabilen, fabrika karışımı hazır zemin şapıdır.

*Kullanım Alanları

Tüm yapılarda, iç ve dış mekânlarda kullanılabilir. Fabrika karışımı bu ürün, homojen karışımı sayesinde şantiye karışımı klasik yöntemle hazırlanan şaplara göre uygulamanın her noktasında aynı ve yüksek kalite sunar. İstenirse yüzen şap, hareketli şap, birleşim şapı olarak kullanılabilen ürün, yerden ısıtma sistemleri için uygundur. 2-4 hafta sonra üzeri döşenmek için uygundur (İklim koşullarına bağlı olarak). Şap ürünü, çok düşük “geri nemlenme” (Kurumuş olan şapın sonradan nem çekmesi) özelliği ile öne çıkmaktadır.

* Yüzey Hazırlığı

Alt yüzey temiz, kuru, tozsuz, sağlam olmalı, donmuş, tuz/kireç kusmuş olmamalıdır. Üzerinde gevşek parçalar bulunmamalıdır. Zeminde çimento, sıva, alçı vb. maddeler var ise zemin temizlenmelidir. Uygun bir sanayi tipi elektrikli süpürge ile zeminin tozunun alınması tavsiye edilmektedir. Beton ve mevcut şap üzerine yapılacak uygulamalarda, yüzeyin astarlanması, tutuculuğun artırılması için önemlidir.

* Uygulama

Malzeme betoniyer veya el mikseri ile kovada karıştırılmalı, 5 dakika dinlendirilmeli ve sonrasında tekrar karıştırılarak kullanılmalıdır. Ürün, zemine dökülür. Mala ya da gerekli diğer el aletleri yardımı ile yayılması ve düzeltilmesi sağlanır. Şapın zamanından önce kuruması önlenmelidir. Doğal şartlar altında kuruması gerekmektedir. Cereyan yaptırılarak ya da dış etkenlerle kurumaya zorlanarak kurutulan şapın çatlama ve istenilen mukavemet şartlarına ulaşamama riski vardır. Şapın uygulandığı günden itibaren 1 hafta boyunca dış ortam koşulları çok zorlayıcı ise şapın üzerinin örtülmesi ya da ıslatılması gerekmektedir. 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR