Teknomer 100 Kristalize Su Yalıtım Malzemesi 20 Kg
Teknomer 100 Kristalize Su Yalıtım Malzemesi 20 Kg

Teknomer 100 Kristalize Su Yalıtım Malzemesi 20 Kg (TEKN000209)

5,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺450,45(KDV Dahil)
İndirimli : ₺346,50(KDV Dahil)
₺43,89 'den başlayan taksitlerle

Çimento esaslı, tek bileşenli, beton yüzeylere uygulanan, kristalize yapı oluşturan, su ile reaksiyona giren, su yalıtım malzemesidir.

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

 

Kristalize Su Yalıtım Malzemesi

Ürün Tanımı:

Çimento esaslı, tek bileşenli, beton yüzeylere uygulanan, kristalize yapı oluşturan, su ile reaksiyona giren, su yalıtım malzemesidir.

Kullanım Alanları:

 •          Asansör çukurları,
 •          Su depoları, yüzme ve süs havuzları,
 •          Betonarme borular,
 •          Rögar ve altyapı malzemelerde,
 •          Temelde, bodrumların duvarlarında,
 •          Metro, tünel, baraj, otoyol gibi mühendislik yapılarında,
 •          Bodrum perdeleri gibi yapıların negatif ve pozitif su yalıtımında kullanılır.

Özellikleri ve Avantajları:

 •          Kristalleşme özelliği sayesinde yüzeyden su geçişini etkili bir şekilde engeller.
 •          Pozitif ve negatif su basıncına dayanıklıdır.
 •          Kullanımı kolaydır, sade su ile karıştırıp kullanılır.

Uygulama Talimatları:

Yüzey Kalitesi: Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Betonda ayrışma (segregasyon) var ise bozuk ve gevşek parçalar atılmalı, zayıf parçalar çıkartılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak, oyuk var ise uygun TEKNOREP tamir harçları ile tamir edilmelidir. TEKNOMER 100 uygulamasına 3-4 gün sonra geçilmelidir.

Meyil şapı veya betonunun su akıntısı yönünde atıldığından emin olunmalıdır. Eğimin doğru şekilde kontrolü şu şekilde yapılır. Başlangıç tarafından gidere doğru mastar tutulur, onun üzerine terazi konur. Kontrol sonucunda eğimin olmadığı veya ters eğim olduğu tespit edilirse uygulamaya geçilmemeli, beton, şapta işlem yapılarak su akıntı yönü ayarlanmalıdır. Gerekirse ilave şap veya beton dökülmelidir.

Yüzey Hazırlığı:Yalıtım yapılacak yüzeyin kuru olması halinde, ıslatılıp suya doygun hale gelmesi sağlanarak uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisine normal çevre sıcaklığından alınan 6,0-7,0 lt. temiz, berrak su konulur. Su ile dolu kap içine toz halde,25 kg torbada olan Teknomer 100, boşaltılır. Düşük devirli bir karıştırıcı ile topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar ürün karıştırılır.  Karışım süresi minimum 5 dk olmalıdır. İşlem sonunda elde edilen harç 3 dk dinlendirilip, tekrar 2 dk homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.

TEKNOMER100 uygulaması üç şekilde yapılır;

 •          Fırça ile : Kuru zeminlerde, beton yüzey rutubetlendirilerek, suya doygun hale getirilir. Yüzeyde su birikintisi veya göllenme değil nem olabilir. Şayet sürekli su geliyor ise TEKNOPLUG ile sızıntı, akıntı kesilmelidir. Daha sonra hazırlanan karışım yüzeye fırça ile 2-3 kat tatbik edilir. Uygulama sert kıllı fırça veya mekanik püskürtme yöntemiyle yapılabilir.  Birinci soldan sağa, ikinci yukarıdan aşağıya olmak üzere uygulama tamamlanır. Katlar arasında bekleme süresi şöyle yapılır. Elle muayenede beton zemini kontrol edildiğinde, TEKNOMER 100 elde iz bırakmıyor ise diğer katın uygulamasına geçilebilir. 
 •          Elle Serpme Yöntemi:  Temel betonarme betonu dökülmeden önce grobeton üstüne, radye demirlerinin üzerinden TEKNOMER 100 el ile serpilerek atılır. Su yalıtımının İsteğe bağlı olarak TEKNOMER 100 Daha sonra betonarme betonu dökülür.
 •          Tepsi Perdah Makinesi Yöntemi: Geniş açıklıklı teraslar veya zemin betonlarında normal Betonarme betonu dökümü yapılır. Beton nihai prizini almadan, ayak ile basıldığında içeriye girmediği ancak ayak izinin belli olduğu bir zamanda TEKNOMER 100 gri, m2 de 3kg gelecek şekilde el ile serpilerek atılır. TEKNOMER 100 serpilmiş beton, tepsi perdah makinesi kullanılarak iyice yedirilir.

Hangi uygulama yöntemi tercih edilirse edilsin, işlem tamamlandıktan sonra yüzeye 2-7 gün su ile kür yapılmalıdır. Böylece kristallerin yapı içerisine tam olarak nüfuz etmesi ve çalışması sağlanır. 

Uygulama Notları / Sınırlamalar:

 •          İş güvenlik önlemlerine uyunuz. Ürünü kullanırken eldiven, maske, gözlük kullanınız.
 •          Çimento esaslı olduğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz.
 •          Ahşap, sunta, mdf, kontraplak, PVC ve metal yüzeylere uygulamayınız.
 •          Karışım içerisinde sadece belirtilen miktarda su kullanılabilir. Kesinlikle daha fazla su ilave edilmemelidir.
 •          Yabancı malzemeler ilave edilmemelidir.
 •          Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+35°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Ürün tam kürünü alıp sertleşmeden, eller su ve deterjan ile temizlenmelidir. 
 •          Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleşmeden, ekipmanlar su ile temizlenmelidir. Ürün sertleştikten sonra mekanik yöntemler ile temizlenmelidir.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR