Teknolatex 300 Latex Seramik Üstü Aderans Arttırıcı 3/1
Teknolatex 300 Latex Seramik Üstü Aderans Arttırıcı 3/1

Teknolatex 300 Latex Seramik Üstü Aderans Arttırıcı 3 Kg (TEKN000144)

5,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %42 İndirim
Fiyat : ₺266,18(KDV Dahil)
İndirimli : ₺154,40(KDV Dahil)
₺19,56 'den başlayan taksitlerle

Yüksek yapışma ve su geçirimsizlik özelliğine sahip, yüksek viskoziteli, akrilik emülsiyon esaslı, tek bile­şenli astar.

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

 

Ürün Tanımı:

Yüksek yapışma ve su geçirimsizlik özelliğine sahip, yüksek viskoziteli, akrilik emülsiyon esaslı, tek bile­şenli astar.

Kullanım Alanları:

·         Dik, camsı yüzeyler veya seramik üzerine,

·         Seramik üzerine üzerine seramik yapıştırmak için astar

·        Aderans arttırmak ve yüzeyin emiciliğini azaltmak için uygulanır.

Özellikleri ve Avantajları:

·         Kullanıma hazırdır, kolay ve hızlı uygulanır.

·         Su bazlıdır, kokusuzdur, iç mekânlarda güvenle kullanılır.

·         Yüksek yapışma mukavemetine sahiptir.

·         Çimento ve alçı esaslı kaplamalardan önce uygulanarak harcın hızlı su kaybını engeller.

·         Neme karşı yüksek dayanıma sahiptir.

·         İçerdiği özel polimerler sayesinde yüksek su geçirimsizlik özelliğine sahiptir.

Uygulama Detayları:

Yüzey Kalitesi

Yüzey, sağlam, oynak ve zayıf parçalar içermeyen, dondan arındırılmış, çimento şerbeti, göllenmiş su, yağ, gres, parafin, kaplamalar vb. yabancı maddeler ve diğer kirleticiler uzaklaştırılmış ve temiz olmalıdır.

Yüzey Hazırlığı

Yüzey, yüksek basınçlı su veya aşındırıcı ekipmanlar gibi uygun mekanik hazırlama teknikleri ile hazırlanmalıdır. Tüm toz, gevşek ve kolay ufalanan malzemeler uygulama öncesinde tercihen fırça ve/veya vakum ile tamamen uzaklaştırılmalıdır. Yüzey kuru olmalıdır.

 

Yüzey ve Çevre Sıcaklığı:

+5°C - +35°C

Uygulama Talimatları:

Karıştırma

Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisinde veya kendi ambalajında en az 3 dakika düşük devirli karıştırıcı ile karıştırınız.

Yüzeye bir fırça veya rulo yardımı ile uygulanır.Tek kat uygulama yapılır.

Sarfiyat

Yüzey emiciliğine bağlı olarak 0,300-0,500 kg/m². Bazı yüzeyler belirtilenden daha yüksek sarfiyat gerektirir. Bu değerler teoriktir ve yüzey gözeneklerine, profiline, seviye farklılıklarına ve zayiata bağlı olarak ilave malzeme ihtiyacını içermemektedir.

Temizlik

Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+35°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Ürün, tam kürünü alıp sertleşmeden, eller su ve deterjan ile temizlenmelidir. 

Pota Ömrü (Potlife): 20 °C sıcaklıkta yaklaşık 60 dakika

Temizlenebilme Süresi: 20 °C sıcaklıkta yaklaşık 75 dakika

Uygulama Notları / Sınırlamalar:

·         Ürün cilde temasta tahriş yapabilir. İş elbisesi, koruyucu eldiven, maske ve gözlük kullanılmalıdır. İşe başlamadan önce ele koruyucu krem de sürülebilir. Harcın gözle teması halinde gözler derhal ılık su ile yıkanmalı ve doktora başvurulmalıdır.

·         Yabancı madde ilave etmeyiniz.

·         Farklı uygulamalar için ön deneme yapılması tavsiye edilir.

·         Tek başına su yalıtım malzemesi olarak kullanılmaz.

 

 

Teknik Bilgi:

Renk

Beyaz

Yoğunluk (kg./lt.)

1,40 (± 0,04 )

Yapısı

Akrilik Emülsiyon

Kuruma Süresi (saat)

3 – 5

pH

7-9

Ambalaj:

3 kg. ‘lık kova.

Depolama Koşulları / Raf ömrü:

Kapağı açılmamış ambalajında 12 ay süre ile saklanabilir. Kullanım öncesi iyice karıştırınız. Donmaya karşı koruyunuz.

Notlar:

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen veriler, Tekno Yapı Kimyasalları San. Tic. A.Ş. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişken­lik gösterebilir.

Yerel Sınırlamalar:

Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılık gösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfen yerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri:

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS)başvurmalıdırlar.

Yasal Notlar:

Tekno Yapı Kimyasalları ürünleri hakkında verilen teknik bilgiler, özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeleri kapsamaktadır. Tekno Yapı Kimyasalları 'nın tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler uygun koşullarda saklandığı, uygulandığı durumlarda Tekno Yapı Kimyasalları 'nın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünlerin, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanları oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Tekno Yapı Kimyasalları ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru şekilde, doğru uygulama şartlarına ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz. Tekno Yapı Kimyasalları tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Tekno Yapı Kimyasalları sorumlu değildir. Yapı Kimyasalları Uygulayıcısı, ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Tekno Yapı Kimyasalları ’nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcut şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, Tekno Yapı Kimyasalları ‘na başvurarak, ilgili ürünün yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR