TEKNOBOND 110 Tek Bileşenli Poliüretan Astarı 3Kg
TEKNOBOND 110 Tek Bileşenli Poliüretan Astarı 3Kg

TEKNOBOND 110 Tek Bileşenli Poliüretan Astarı 3Kg (TEKN000077)

5,00
Marka : TEKNO
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺1.061,45(KDV Dahil)
İndirimli : ₺816,50(KDV Dahil)
₺105,24 'den başlayan taksitlerle

Tek bileşenli, solvent içeren poliüretan astar malzemesidir TEKNOBOND 110 esas olarak poliüretan esaslı malzemelerin ön işleminde astar malzemesi olarak kullanılır.

 

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Ürün Tanımı

Tek bileşenli, solvent içeren poliüretan astar malzemesidir TEKNOBOND 110 esas olarak poliüretan esaslı malzemelerin ön işleminde astar malzemesi olarak kullanılır.

 

Kullanım Alanları

 • Tozuyan ve ufalanan yüzeylerin sabitlenmesinde,
 • Mineral esaslı yüzeylerin aşınma direncinin arttırılmasında ve poliüretan kaplama yapılacak yüzeylerde yüksek aderans elde etmek amacı ile kullanılır.
 • Ahşap, beton vb. emici yüzeylere yapıştırıcı veya kaplama uygulamasından önce uygulanarak üstüne gelecek malzemenin aderansını arttırır.
 • Poliüretan izolasyon kaplamalarının altında, özellikle çatı uygulamalarında, bitümlü yüzey astarı olarak kullanılır. Malzeme içerisinde kullanılan solventlerin, bitüm yüzeyler üzerinde olumsuz etkisi yoktur.

 

Özellikleri ve Avantajları

 •  Solventli, şeffaf, hava şartlarından etkilenmez.
 • Tuzlu su, tuz çözeltileri, bazlar, seyreltilmiş asitler, alifatik solventlere, benzin ve mineral yağlara dayanıklı.
 • Tüm mineral ve beton yüzeylere aderansla derinlemesine penetre olur.
 • Uygulaması süratli ve kolaydır.
 • Betonun su emiciliğini azaltarak, yapısal olamayan kılcal çatlaklar doldurur.
 • Yüzeyde kalıcı su geçirimsizlik sağladığından iki kademeli koruma sağlar.
 • Gaz beton ve benzeri yüzeylerde gözenekleri doldurarak geçirimsiz bir yüzey oluşturur.
 • Tekne tamir ve dolgu macunlarının yapışma gücünü arttırır.

 

Uygulama Talimatları

Yüzey Kalitesi: Beton ve sıvaların en az 28 gün kürlenmesi gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı vs. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra uygulanır. Eski beton ve sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz vs. gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama yöntemleri ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir. Nötralizasyon gerekiyorsa yüzey %3-4’ lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve su ile yıkanır. Teknobond 110, uygulanmadan evvel yüzeyin tamamen kuru olduğuna dikkat edilmelidir.

Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, pas, deterjan vb.. yapışmayı engelleyici maddelerden, gevşek ve oynak parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Beton yüzey nemi %4’ün altında olmalıdır. Yüzeyde çatlak, oyuk gibi tamir gerektiren durumlar var ise uygun çimento esaslı (TEKNOREP) veya epoksi esaslı harçlar (TEKNOBOND 400) ile tamir edilmelidir.
 

TEKNODBOND uygulama gününden bir gün önce 20 – 30°C'deki bir yerde muhafaza edilmeleri yararlı olacaktır.

Tek bileşenli, kullanıma hazır ve nem ile reaksiyona giren TEKNOBOND 110 astar malzemesi, kullanılacak miktar kadar kaba aktarılarak uygulanmalıdır (farklı karışımlar ilave edilmeden). Temizliği yapılan yüzeye fırça veya rulo yardımı ile direk tatbik edilerek kesintisiz şekilde uygulanır. Her katta yaklaşık 20 - 50 mikron (kuru film) uygulanır. Astar uygulanmış zemin, 3 – 4 saat kadar sudan korunmalıdır.
 

Kürleme Aşaması: Teknobond 100 kürünü tamamlamadan önce üzerine su gelmesine, yaya trafiğe açılmasına izin verilmemelidir. Trafiğe açılma süresi min. 24 saattir.

TEKNOBOND 110 yüzeyin gözenekliliğine, dokusuna göre bir veya iki kat olarak uygulanır. Astar uygulaması iki kat yapılacaksa ikinci kat, birincisi tam kurumadan ama yapışkan haldeyken uygulanmalıdır. Doğru zaman elle astar tabakanın yapışkanlığı kontrol edilerek belirlenebilir. Daha erken uygulanırsa uçucuların uzaklaşması zorlaşacak, bunun da daha sonraki kaplamalarda istenmeyen etkileri olacaktır. İkinci katın çok geç uygulanması durumunda ise yapışma olumsuz etkilenecektir. Sıcak havalarda ve özellikle doğrudan güneş gören yüzeylere yapılan uygulamalarda, astarın kuruması hızlı olacaktır. Bu durumlarda ikinci katın uygulanmasında gecikilmemelidir.

Temizlik: Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+30°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Uygulamadan kısa süre sonra sertleşme tamamlanacağı için dikkat edilmeli, su ve sabun ile eller yıkanmalıdır.

 

Uygulama Notları / Sınırlamalar

 • * Solvent içerir, yanıcıdır. Açık alevle yaklaşmayınız ve uygulama sırasında sigara içmeyiniz.,
 • * TEKNOBOND 110 hava ile kürlenir. Eğer kalın bir tabaka halinde tatbik edilirse köpük oluşturur.
 • * Uygulama ince bir katman şeklinde yapılmalıdır.
 • * TEKNOBOND 110’un kürünü tam olarak alabilmesi için bağıl nemin %40 ile %90 arasında olması gerekir.
 • * Kaplamaya geçmeden önce içindeki solventin tamamen atması beklenmelidir.
 • * Sadece yeterli havalandırmada sağlanmış alanlarda ve açık çalışınız. Kapalı alanlarda yeterli solvent kokusu oluşabileceğini göz önünde bulundurunuz.
 • * Zemin sıcaklığının, çiğ noktasının +3oC üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.
 • * Eldiven, gözlük ve koruyucu giysi kullanınız. Deri ile temas halinde sabun ve su ile yıkayınız.
 • * Kısa sert kıllı fırça veya kısa tüylü rulo ile uygulanır.
 • * Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleşmeden, ekipmanlar TEKNOTİNER ile temizlenmelidir. 

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR