Baumit Primo 2 Çimento Esaslı Makina Sıvası 40Kg
Baumit Primo 2 Çimento Esaslı Makina Sıvası 40Kg

Baumit Primo 2 Çimento Esaslı Makine Sıvası (dış) 40 Kg (BAUM000025)

5,00
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %31 İndirim
Fiyat : ₺202,07(KDV Dahil)
İndirimli : ₺139,50(KDV Dahil)
₺15,50 'den başlayan taksitlerle

 

Baumit Primo 2 Çimento Esaslı Makine Sıvası (dış) 40 Kg 

Çimento esaslı, yüksek nefes alma kabiliyetine ve su iticiliğe sahip, iri taneli dokusu ile dolguya gelebilen, elle veya makine ile uygulanabilen fabrika karışımı hazır sıvadır. Tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde kullanılabilir. Tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, bims duvarlar ve tavanlar için uygundur.

 • İri taneli yapısı ile dolgu kabiliyeti

 • Suya ve zorlu iklim şartlarına yüksek direnç

 • Nefes alma özelliği

 • Sıvalar renk:Gri
 • Maksimum tane büyüklüğü:2,0 mm
 • Su buharı difüzyon katsayısı (μ):≤ 12 (TS EN 1015-19)
 • Basınç mukavemeti:CS IV (TS EN 1015-11)
 • Ortalama basınç dayanımı:Yaklaşık 6,0 N/mm² (TS EN 1015-11)
 • Bağ dayanımı:≥ 0,30 N/mm² FP:B (TS EN 1015-12)
 • Kılcal su emme:W0 (TS EN 1015-18)
 • Yangına tepki:A1 (TS EN 13501-1)
 • Uygulama sonrası sıcaklık dayanımı:(-30°C) – (+80°C)
 • Su karışım oranı:6,0-6,5 litre/torba
 • Minimum sıva kalınlığı:Duvarlarda: 10 mm/Tavanda: 8 mm
 • Maksimum sıva kalınlığı:Her bir aşama için 25 mm (Toplamda azami 50 mm)
 • Tüketim:Yaklaşık 15 kg/m² (1 cm uygulama için)
 • Raf ömrü:Açılmamış ambalajında ve kuru ortamda 12 ay
 • Ambalaj:40 kg Kraft torba, 1.600 kg palet

Ürün Tanımı: Çimento  esaslı,  yüksek  nefes  alma  kabiliyetine  ve  su  iticiliğe  sahip, iri taneli dokusu ile dolguya gelebilen, elle veya makine ile uygulanabilen fabrika karışımı hazır sıvadır.

Kullanım Alanları: Tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde kullanılabilir. Tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, bims duvarlar ve tavanlar için uygundur. Fabrika karışımı bu ürün, su itici katkılar sayesinde şantiye karışımı klasik yöntemle hazırlanan sıvalara göre suya karşı daha dirençlidir. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, tesviye ve saten dokulu sıvalar, mineral ve organik kaplamalar ile karo yapıştırıcıları için alt sıva olarak  kullanılabilir.

Referans Standartlar:  TS EN 998 – 1 TSE ve CE belgelidir Bayındırlık Poz Numarası: 04.475/A

Uyarılar ve Öneriler:  Daha  detaylı  bilgi  için  Teknik  Bilgi  Föyü  ve  Malzeme  Güvenlik  Bilgi Formu’na bakınız.  Tüm  teknik  değerler  ideal  koşullar  için  verilmiştir  (+23°C  ve  %50  nem).  Çok  sıcak  veya  çok  nemli  havalarda  prizlenme  süresi  değişiklik gösterebilir. Ürünler (Mevcut ortam şartlarında süresi değişmek üzere) tam kurumadan bir sonraki katman/ürün uygulamasına geçilmemelidir.  Ürün  içine  hazırlama  esnasında  herhangi  bir  yabancı  malzeme ya da katkı ilave edilmemelidir.

Yüzey Hazırlığı: Alt  yüzey  temiz,  kuru,  tozsuz,  sağlam  olmalı,  donmuş,  tuz/kireç  kusmuş  olmamalıdır.  Üzerinde  gevşek  parçalar bulunmamalıdır. Uygulama   yapılacak   yüzeyde boşluklar veya tamir gerektiren bölgeler var ise uygulama öncesinde düzeltilmelidir.  Aşırı  sıcak  havalarda, kuru ve emici yüzeyler uygulama öncesinde ıslatılmalıdır. Brüt  beton,  gazbeton  ve  gerekli  yüzeyler ön serpme ya da uygun  astar ile sıvaya hazırlanmalıdır. Ön serpme ya da astar, uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır. İç mekân tuğla duvar üzerine doğrudan uygulanabilir. Tüm dış mekânlar için ön serpme yapılması tavsiye edilir.

Uygulama Şartları:Tavsiye edilen çalışma ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasındadır. Nem oranı yüksek veya çok sıcak havalarda ve özellikle doğrudan güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır.

Uygulama: Baumit  Makine  Sıvaları,  uygun  sıva  makineleri  ile  uygulanabilir.  Sıva  makinesi  ile  uygulanan  malzeme,  tüm  yüzeye  eşit  miktarda  atılmalıdır.  Uygulama  sonrası  yüzey  mastar  ile  düzeltilmelidir.  Yüzey sertleşince uygun bir el aleti ile yüzeydeki bozukluklar alınır (raspalanır),  sıva  yüzeyi  hafifçe  ıslatılır  ve  bir  sünger  yardımı  ile  düzeltilir.
Sıva uygulama kalınlığı tek seferde 25 mm’yi geçmemelidir. Daha kalın  sıva  katmanı  oluşturmak  için  ilk  uygulanan  katmanın  üst  katmanı  taşıyabilir  hale  gelmesi  (en az 1 gün) gerekir.  Tavsiye  edilen  maksimum  sıva  kalınlığı  50  mm  olup,  ikinci  katmanda  gerekirse  file  kullanımı  önerilir.  Kuruma  süresi  boyunca  gerek  duyuldukça sıvanın ıslatılması tavsiye edilir.

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR