Baumit Mpı 25 Çimento Esaslı Makina Sıvası (İç) 40/1
Baumit Mpı 25 Çimento Esaslı Makina Sıvası (İç) 40/1

Baumit Mpı 25 Çimento Esaslı Makina Sıvası (İç) 40 Kg (BAUM000089)

0,00
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺259,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺199,50(KDV Dahil)
₺25,71 'den başlayan taksitlerle

 • İnce dokulu görünüm

 • Son kat boyaya hazırlamada rahatlık

 • Kolay uygulama

 • Renk:Gri

  Maksimum tane büyüklüğü:0,6 mm

  Su buharı difüzyon katsayısı (μ):≤ 10 (TS EN 1015-19)

  Basınç mukavemeti:CS I (TS EN 1015-11)

  Ortalama basınç dayanımı:Yaklaşık 2,5 N/ mm² (TS EN 1015-11)

  Bağ dayanımı:≥ 0.25 N/mm² FP:A (TS EN 1015-12)

  Kılcal su emme:W0 (TS EN 1015-18)

  Yangına tepki:A1 (TS EN 13501-1)

  Uygulama sonrası sıcaklık dayanımı:(-30°C) – (+80°C)

  Su karışım oranı:8,0 - 8,5 litre/torba

  Minimum sıva kalınlığı:Duvarlarda: 10 mm/Tavanda: 8 mm

  Maksimum sıva kalınlığı:Her bir aşama için 25 mm (Toplamda azami 35 mm)

  Tüketim:Yaklaşık 14 kg/m² (1 cm uygulama için)

  Raf ömrü:Açılmamış ambalajında ve kuru ortamda 12 ay

Ürün Tanımı

Çimento esaslı, ince dokulu, yüksek nefes alma kabiliyetine sahip, elle veya makine ile uygulanabilen fabrika karışımı hazır sıvadır.

Kullanım Alanları

Tüm yapılarda, iç cephelerde (ıslak hacimler dahil) kullanılabilir. Tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, bims duvarlar ve tavanlar için uygundur. Tesviye ve saten dokulu sıvalar, mineral ve organik kaplamalar ile karo yapıştırıcıları için alt sıva olarak kullanılabilir.

Referans Standartları

TS EN 998 – 1 ETAG 004 belgelidir• TSE ve CE belgelidir• Bayındırlık Poz Numarası: 04.475/A

Uyarılar ve Öneriler Daha detaylı bilgi için Teknik Bilgi Föyü ve Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na bakınız• Tüm teknik değerler ideal koşullar için verilmiştir (+23°C ve %50 nem). Çok sıcak veya çok nemli havalarda prizlenme süresi değişiklik gösterebilir• Ürünler (Mevcut ortam şartlarında süresi değişmek üzere) tam kurumadan bir sonraki katman/ürün uygulamasına geçilmemelidir • Ürün içine hazırlama esnasında herhangi bir yabancı malzeme ya da katkı ilave edilmemelidir

Yüzey Hazırlığı

Alt yüzey temiz, kuru, tozsuz, sağlam olmalı, donmuş, tuz/kireç kusmuş olmamalıdır. Üzerinde gevşek parçalar bulunmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde boşluklar veya tamir gerektiren bölgeler var ise uygulama öncesinde düzeltilmelidir. Aşırı sıcak havalarda, kuru ve emici yüzeyler uygulama öncesinde ıslatılmalıdır. Brüt beton, gazbeton ve gerekli yüzeyler ön serpme ya da uygun astar ile sıvaya hazırlanmalıdır. Ön serpme ya da astar, uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır. Tuğla duvar üzerine doğrudan uygulanabilir.

Uygulama Şartları

Tavsiye edilen çalışma ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasındadır. Nem oranı yüksek veya çok sıcak havalarda uygulama şartlarına dikkat edilmelidir.

Uygulama

Baumit Makine Sıvaları, uygun sıva makineleri ile uygulanabilir. Sıva makinesi ile uygulanan malzeme, tüm yüzeye eşit miktarda atılmalıdır. Uygulama sonrası yüzey mastar ile düzeltilmelidir. Yüzey sertleşince uygun bir el aleti ile yüzeydeki bozukluklar alınır (raspalanır), sıva yüzeyi hafifçe ıslatılır ve bir sünger yardımı ile düzeltilir.Sıva uygulama kalınlığı tek seferde 25 mm’yi geçmemelidir. Daha kalın sıva katmanı oluşturmak için ilk uygulanan katmanın üst katmanı taşıyabilir hale gelmesi (en az 1 gün) gerekir. Tavsiye edilen maksimum sıva kalınlığı 35 mm olup, ikinci katmanda gerekirse file kullanımı önerilir. Kuruma süresi boyunca gerek duyuldukça sıvanın ıslatılması tavsiye edilir

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR