Baumit KlimaDekor Kireç Esaslı Dekoratif Sıva 25/1
Baumit KlimaDekor Kireç Esaslı Dekoratif Sıva 25/1

Baumit Klimadekor Kireç Esaslı Dekoratif Sıva 25 Kg (BAUM000124)

5,00
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺5.015,34(KDV Dahil)
İndirimli : ₺3.799,50(KDV Dahil)
₺489,71 'den başlayan taksitlerle

Baumit Klimadekor Kireç Esaslı Dekoratif Sıva 25 Kg

İç mekan için uygulamaya hazır macunsu ve kireç bazlı dekoratif sıvası. Yüksek oranda difüzyona açıktır.Emisyonsuz ve solventsizdir ,oda iklimini iyileştirir. Yüksek nefes alma kabiliyetine sahip, nem dengeleme kabiliyetine sahip fabrika karışımı hazır dekoratif sıvadır. Tane Boyutları: 1 mm Kg.5 mm/2 mm

  • Yüksek nefes alma kabiliyeti

  • Küf oluşumunu engeller

  • İç mekan havasını düzenler

 

Teknik Özellikler

Maksimum tane büyüklüğü:2 mm

Tüketim:K 1,0: Yaklaşık 1,6 - 1,8 kg/m2; K 1,5: Yaklaşık 2,7 - 2,9 kg/m2K 2,0: Yaklaşık 3,2 - 3,4 kg/m2

Raf ömrü:Açılmamış ambalajında ve kuru ortamda 12 ay

Ambalaj:25 kg kova

 

Kullanım Alanları

İç mekan için uygulamaya hazır macunsu ve kireç bazlı dekoratif sıva. Yüksek oranda difüzyona açıktır. Emisyonsuz ve solventsizdir, oda iklimini iyileştirir. Yüksek nefes alma kabiliyetine sahip, nem dengeleme kabiliyetine sahip fabrika karışımı hazır dekoratif sıvadır. Tane Boyutları: 1 mm Kg.5 mm/2 mmTüm yapılarda, iç cephelerde kullanılabilir. Tuğla, gazbeton, beton, brüt beton, bims duvarlar ve tavanlar için uygundur. Üzerine gelecek kaplamanın, sıvanın nefes alma kabiliyetini engeller nitelikte olmamasına dikkat edilmelidir.

Yüzey Hazırlığı

Alt yüzey temiz, kuru, tozsuz, sağlam olmalı, donmuş, tuz/kireç kusmuş olmamalıdır. Üzerinde gevşek parçalar bulunmamalıdır. Kaplama öncesinde, ihtiyaç duyulursa astarı uygulama yüzeyi %100 kapatmış olmalıdır.

Uygulama Şartları

Tavsiye edilen çalışma ortam sıcaklığı +5°C ile +35°C arasındadır. Nem oranı yüksek veya çok sıcak havalarda uygulama şartlarına dikkat edilmelidir. Alçı esaslı alt yüzeylere doğrudan uygulanmamalıdır.

Uygulama

Malzeme elektrikli karıştırıcılar ile 1-2 dakika karıştırılmalıdır. Çelik mala yardımı ile duvara uygulanmalıdır. Fazla malzemenin mutlaka duvardan sıyrılarak alınması gerekmektedir. Aksi takdirde hem ürün sarfiyatı çok artacak hem de istenilen doku görüntüsüne sahip olunamayacaktır. Sıyırma işleminden sonra plastik mala kullanarak yüzeye dairesel hareketler ile desen verilir. Duvara malzeme çekildikten ve sıyrıldıktan sonra desen verme aşamasına geçmeden önce çok uzun beklenmemesine dikkat edilmelidir.

 

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR