Baumit Duocontact Isı Yalıtım Levhası Yapıştırma ve Sıva Harcı 25 Kg
Baumit Duocontact Isı Yalıtım Levhası Yapıştırma ve Sıva Harcı 25 Kg

Baumit Duocontact Isı Yalıtım Levhası Yapıştırma ve Sıva Harcı 25 Kg (BAUM000008)

5,00
Marka : BAUMİT
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺181,35(KDV Dahil)
İndirimli : ₺139,50(KDV Dahil)
Barkod : 8699266311023
₺17,67 'den başlayan taksitlerle

Toplu alımlarınız için 0543 398 11 15 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

* Yapıştırıcı ve sıva tek torbada

* İdeal ve güvenilir performans

* Suya, neme ve darbelere dayanıklı

* Ürün Tanımı

Çimento esaslı, nefes alma kabiliyeti yüksek, polimer takviyeleri ile yüksek tutunma gücüne sahip ısı yalıtım plaka yapıştırıcı ve sıvasıdır. Suya, neme ve darbelere dayanıklı, uygulamada kolaylık sağlayan ürün makine ile de uygulanabilir.

* Kullanım Alanları

Tüm yapılarda, iç veya dış cephelerde, EPS, taşyünü, XPS vb. ısı yalıtım plakalarının yapıştırma ve sıva uygulamalarında kullanılır. Beton, tuğla, gazbeton ve sıvalı cephelerde kullanılır. Farklı cepheleriçin bilgi alınız.

* Yüzey Hazırlığı

Alt yüzey temiz, kuru, tozsuz, sağlam olmalı, donmuş, tuz/kireç kusmuş olmamalıdır. Üzerinde gevşek parçalar bulunmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde boşluklar veya tamir gerektiren bölgeler var ise uygulama öncesinde düzeltilmelidir.

* Uygulama

- Yapıştırma: Malzeme elektrikli karıştırıcılar ile 3-4 dakika karıştırılmalı, 5 dakika dinlendirilmeli ve sonrasında tekrar karıştırılarak kullanılmalıdır. Plakaların çevresine ortalama 5 cm eninde çerçeve şeklinde yapıştırıcı sürülmesi ve çerçevenin iç bölümüne en az 3 öbek şeklinde uygulama yapılması tavsiye edilir. Bu yapıştırma şekli ile gerekli olan minimum %40’lık yapışma alanı oluşturulmuş olur. Uygulama sırasında yapıştırıcının plakanın yan yüzlerine bulaşarak ısı köprüsü oluşturmamasına dikkat edilmelidir. 

 

- Sıva Yapılması: Malzeme elektrikli karıştırıcılar ile 3-4 dakika karıştırılmalı, 5 dakika dinlendirilmeli ve sonrasında tekrar karıştırılarak kullanılmalıdır. Sıva kalınlığının her bölgede eşit kalınlıkta olması için taraklı mala kullanılması tavsiye edilir. Sıvanın üzerine file yavaşça tutturularak yüzeyi düzeltilir. İkinci bir kat sıvaya ihtiyaç yoktur ancak uygulanmak istenir ise ilk kat sıva prizlenmeden yapılmalıdır.

 

 

Üretimden kaynaklı, ambalaj farklılık gösterebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR