Fujitherma Isı Pompası (NEYZ113167)

0,00
Marka : Fujitherma
Fiyat : ₺8.815,80(KDV Dahil)

 

Kampanya Broşürü için tıklayınız.


Isı pompaları AVM tipidir.

Isı Pompası Nedir?

Düşük sıcaklıktaki bir ortamdan çektiği enerjiyi daha yüksek sıcaklıktaki bir ortama aktaran, içerisinde termodinamik bir soğutma çevrimi barındıran paket cihazlardır. Günümüzde, çevre bilincinin gelişmesi, fosil yakıt rezervlerinin azalması ve fiyatlarının artması nedeniyle verimli ve çevre dostu olan ısı pompası sistemlerinin yaygınlaşması kaçınılmaz bir sonuçtur.


Sudan Havaya Isı Pompası Sistemleri


Fujithema Sudan Havaya Isı Pompaları kullanmış oldukları çevreci soğutucu akışkan sayesinde (R410A) CO2 emisyonunu azaltır, cihazlar arasında gerçekleşen basit ısı geri kazanımı sayesinde elektrik tüketimini minimuma indirir.

Avantajları;

Sistem 2 boruludur.

Eş zamanlı olarak cihazlar ısıtma veya soğutma yapabilirler. Her kullanıcı harcadığı kadar enerji öder.

İlk yatırım maliyeti düşüktür. Yüksek verimli sistemlerdir.

Borularda izolasyona gerek duymaz.

Kapasite artırımı ve azaltımı yapmak, sistemin bütününe zarar vermez. Geniş kanal şaftlarına ihtiyaç yoktur.

Bakım maliyetleri düşüktür. Sistemde bakır boru tesisatı yoktur.

Sistemde gaz şarjına ve deşarjına gerek yoktur. Sistem komple devre dışı kalmaz.


Çalışma Prensibi


Sudan havaya ısı pompaları çalışırken öncelikle;  kompresörde  yoğuşma  basıncına  kadar  sıkıştırılan  soğutucu  akışkan kızgın buhar fazında  kondensere  girer.  Kondenserde  ısısını  kaynak  tarafından  gelen  suya  aktarır  ve  yoğuşarak  sıvı fazına geçer.  Bu  sırada  sıcaklık  ve  basınç  sabittir.  Kızgın  sıvı  halindeki  soğutucu  akışkan  genleşme  vanasından  geçer ve basınç ve sıcaklığı buharlaşma koşullarına indirgenmiş olur. Evaperatöre giren soğuk sıvı halindeki soğutucu akışkan buharlaşmak için ortam havasının ısısını çeker ve ortamı soğutmuş olur. Daha sonra 4 yollu vanadan geçerek tekrar kompresöre gider ve döngü tamamlanmış olur.

 Teknik Özellikleri